Autor Wątek: Druwół  (Przeczytany 1033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sybirak

• Krasnoludzki sceptyk
  • Ognik
  • *
  • ID: 884
  • Postać: Thaldi Dhuruz...ciapak
Druwół
« dnia: 17 Marca 2015, 21:12:29 »
Od niedawna dane mi jest poznawać świat Dragon Age od strony Ikwizycji i biegając na Zaziemiu zaciekawiły mnie szczególnie Druwoły, z którymi nie można było się spotkać w poprzednich odsłonach gry, oraz ich możliwość wykorzystania na szlaku. Z tego co udało mi się zauważyć są one oswojone i dość spokojne, a przy tym wyglądają na w miarę silne i wytrzymałe. Stąd też naszła mnie myśl czy nie dałoby się wykorzystać druwoła do ciągnięcia wozu? :)

Offline Valanthe

• Administrator fabularny
  • Wielki smok
Odp: Druwół
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marca 2015, 21:17:46 »
W Dragon Age Początek mieliśmy okazję zauważyć, że do ciągnięcia wozów są wykorzystywane woły (napotkanie handlarza z dwoma białymi wołami przy wozie). Ogólnie do transportu wykorzystywane są woły i konie, a w przypadku krasnoludów bronto. Jak pokazuje Inkwizycja (scena z przejściem do Podniebnej Twierdzy), bronto są wykorzystywane również na powierzchni.

W przypadku druwołów należy się głębiej zastanowić. Hodowane są głównie dla skóry i mięsa. Udomowione druwoły są stworzeniami niezwykle łagodnymi, co odróżnia je od ich dzikich krewnych. Nieoswojone druwoły są stworzeniami silnie terytorialnymi i atakują każdego, kto wyda im się zagrożeniem. Niektórzy twierdzą, iż rozwścieczony druwól jest niebezpieczniejszy nawet od bronto.

Teoretycznie można zatem użyć druwołu do ciągnięcia wozu, jednak trzeba się zastanowić, czy to się opłaca. Zwierzę jest bardzo, ale to bardzo duże. Pozostaje łagodne, kiedy jest oswojone, jednak kiedy coś je wystraszy lub zaatakuje może narobić naprawdę sporo szkód i trudno je opanować.

Z mojej strony powiem tak: jeżeli chcesz, zaprzęgnij druwoła, ale to bardziej zwierzęta na mięso i skórę, niż pociągowe.
Paranojo, ma najsłodsza kochanko.

Offline Sybirak

• Krasnoludzki sceptyk
  • Ognik
  • *
  • ID: 884
  • Postać: Thaldi Dhuruz...ciapak
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marca 2015, 10:23:05 »
Aha, rozumiem. Czyli pomysł raczej zostanie odłożony na bok, ale za to miałbym inne. Myślałem dotąd, że bronto na powierzchni nie nadaje się do wielu rzeczy, czuje się niepewnie i tak dalej przez co jest nieużywane jako zwierzę pociągowe w ogóle. Stąd też moje drugie pytanie. Czy bronto na powierzchni może być wykorzystywany jako wierzchowiec czy tylko jako zwierzę pociągowe? :)

Offline Valanthe

• Administrator fabularny
  • Wielki smok
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marca 2015, 13:00:24 »
Bronto jest bardziej zwierzęciem jucznym niż pod siodło. Ogólnie to odpowiednik powierzchniowej krowy, tylko bardzo wrednej. Poza tym, w celu posługiwania się bronto postacią, warto byłoby je najpierw zdobyć sesją. Tak jak zrobiła to Sigrid kupując podczas wyprawy na Głębokie Ścieżki bronto, o wdzięcznym imieniu Nan.
Paranojo, ma najsłodsza kochanko.