Autor Wątek: Cechy postaci.  (Przeczytany 4840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Finneus

• Władca Jeży
  • Pająk
  • **
  • ID: 52
  • Postać: Finneus
Odp: Cechy postaci.
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Czerwca 2014, 15:18:17 »
Macie problemy, te cechy w ogóle tak się rzucają w oczy i są tak potrzebne, że hej. :) Przydomki to jeszcze się może zauważyć, i też tylko w profilu, a cech to trzeba szukać. Taki tam dodatek którego nikt i tak nie widzi.:)
Jam jest Jego wysokość Finneus, Car Jeżogrodu , Władca Jeży, Hrabia Sucharowej Przystani, Lord Zamku Pod Niezrozumiałym Żartem, Fachmistrz Kucia Niezrozumiałego Słowa, Włodarz Żenującego Żartu, Pan Nieoryginalności, Poeta, Człowiek-Enigma i Stalowy Jeż.

Offline Spookie

• Dziki pies
  • Postać: Silvaine Lumen
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Czerwca 2014, 15:19:29 »
Ty może nie widzisz ;) Zresztą wszystkie małe dodatki są dla przyjemności z grania, a wszystkie tematy forum są do dyskutowania (...też dla przyjemności).
"Może bug tak chciał." - goldas

"A zasady powinny być jednolite i obowiązujące wszystkich, żeby nie dochodziło do nieporozumień lub innych dziwnych sytuacji, jakie mogłyby się zrodzić." - Pandora

Offline Raven

• Zmiennokształtny pieseł
  • Żmija
  • ID: 83
  • Postać: Raven
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Czerwca 2014, 23:35:39 »
W sumie też zauważyłem, że to są głównie cechy dotyczące ran i wyglądu
np. blizna na ręku Ravena jest widoczna niby, ale... Zaczął nosić rękawiczkę i ma długi rękaw, więc jej nie widać... :P
A co do samych cech, to nie mogą to być cele, ale coś, co od razu kojarzy się z postacią...
nwm np.
mówi się o nim, że potrafi wychlać beczkę piwa w 3 sekundy
mówi się o niej, że dowodzi kampanią najemną
mówi się o nim, że sypia z pluszowym misiem. :D
mówi się o nim, że w nogawce chowa bryłkowca :P

Offline Finneus

• Władca Jeży
  • Pająk
  • **
  • ID: 52
  • Postać: Finneus
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Czerwca 2014, 23:57:59 »
wnoszę o cechę "Mówi się o nim, że lubi małe dzieci." dla Finneusa xd
Jam jest Jego wysokość Finneus, Car Jeżogrodu , Władca Jeży, Hrabia Sucharowej Przystani, Lord Zamku Pod Niezrozumiałym Żartem, Fachmistrz Kucia Niezrozumiałego Słowa, Włodarz Żenującego Żartu, Pan Nieoryginalności, Poeta, Człowiek-Enigma i Stalowy Jeż.

Offline Raven

• Żmija
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Czerwca 2014, 07:50:54 »
Wnoszę o cechę "Mówi się o nim, że lubi skarogniade klacze.".... No dobra... nie wnoszę... :D

Offline Nollinae

• Mistrz Gry
  • Plugawiec
  • ID: 7
  • Postać: Nollinae Elvares
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Czerwca 2014, 08:04:07 »
Jak dla mnie to te cechy są czymś, co dostaje się za postępowanie podczas sesji w ŻF albo... nazwijmy to ciekawszymi eventami w karczmie, gdy postacie muszą reagować na zagrożenia, zachowanie innych, nagłą zmianę sytuacji. Wychlanie piwa, kampania najemna, bycie wesołym, to zwykle coś, co widać przede wszystkim w zwykłych rozmowach i profilach. Coś, co ty wymyślasz, o czym decydujesz sam. Cechy odzwierciedlają natomiast konkretne zachowanie w grze fabularnej. Możesz sobie pisać w profilu, że twoja postać jest mega odważna, w karczmie grozić innym - a jeśli podczas bitki zwieje pod stół, bo się boisz, że oberwie, to dostanie cechę tchórz albo mocny w gębie, a nie w czynach.
A co do blizn, dlaczego w cechach? Bo gracz nie ma wyboru. Normalnie sam sobie wybiera, co to jego postać spotkało, może w dowolnej chwili bliznę sobie do profilu dodać/wyrzucić. Jeśli straci w sesji nogę, poharata sobie twarz - to już coś niezależnego od niego, nie może tej cechy sobie usunąć, nawet jeśli wolałby nie mieć drewnianej nogi, symbolu oznaczającego przemytnika na łapie albo blizn na pyszczku.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwca 2014, 08:35:03 wysłana przez Nollinae »

Offline Raven

• Żmija
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Czerwca 2014, 08:10:08 »
Fail.
Nie mam znaku przemytnika :D
Ale z resztą się w sumie zgadzam. Problem w tym, że jest jedno miejsce na taką cechę.
Jak masz 3 blizny, jesteś znany z kradzieży i zabiłeś seryjnego mordercę, to tego wszystkiego nie widać... :/
Trzeba sobie dopisać do profilu, a przecież jak dopiszesz bliznę z sesji do profilu, to po co ma się powtarzać w cechach?
Ale dobra, w większości Nolli ma rację jednak. :)

Salem

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Czerwca 2014, 13:32:34 »
Raven, ale następne cechy mogą być dopisywane do pierwszej. Gdzieś już było to wyżej napisane.

Z innej beczki - chyba nieco zmyla samo określenie "mówi się" w cesze. Mówi się = ludzie o tym wiedzą. Jest przynajmniej parę cech, do których ani postać sama w sobie się nie przyzna (jeśli jeszcze ktoś o niej nie wie), ani o których na pewno nikomu nie powie (a nie wiem, kto może mieć pojęcie o jej bliźnie na pośladku :p).

Offline Pandora

• Halla
  • ID: 50
  • Postać: Vilee Vogen
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Czerwca 2014, 14:08:32 »
Tak, to, o czym Salem mówi jest całkiem zasadne. Cechy powinny być znakami rozpoznawczymi, czymś, o czym faktycznie może być mowa pośród gawiedzi : p Myślę, że o ile u wojownika blizna na ramieniu nie będzie niczym wyjątkowym, tak u delikatnej panny oszpecona twarz może być już faktycznie znakiem szczególnym.
Poza tym jest teraz taki dziwaczny podział na blizny zdobyte na sesjach w ŻF i w karczmie oraz na te, która postać ma "od dawna" ; p Domyślam się, jaki był zamysł, ale w pewnym sensie to deprecjonowanie historii postaci.

Z drugiej strony, skoro "mówi się", to może dać graczom możliwość zgłaszania cech dla postaci innych graczy? : ) Ja od razu zgłosiłabym Miltairowi przydomek Pięknego Tyłka : DD

Spookie: Tak, to straszne, że czasem w karczmie dzieje się coś poza "Silvaine bierze łyk wina. Valais bierze łyk miodu. Vilee wychyla cały kubek na raz".

Offline Spookie

• Dziki pies
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Czerwca 2014, 14:52:07 »
Moja postać jako najemniczka ma mnóstwo blizn na całym ciele. Jakbym teraz dostała jeszcze jakąś w cesze, to to by było trochę bez sensu. Ktoś już w tym temacie wcześniej powiedział nawet, że gramy w świecie, w którym większość postaci ma gdzieś jakieś blizny po walkach i to nie jest coś bardzo nadzwyczajnego.

Z innej beczki - chyba nieco zmyla samo określenie "mówi się" w cesze. Mówi się = ludzie o tym wiedzą. Jest przynajmniej parę cech, do których ani postać sama w sobie się nie przyzna (jeśli jeszcze ktoś o niej nie wie), ani o których na pewno nikomu nie powie (a nie wiem, kto może mieć pojęcie o jej bliźnie na pośladku :p).
Z drugiej strony, skoro "mówi się", to może dać graczom możliwość zgłaszania cech dla postaci innych graczy? : ) Ja od razu zgłosiłabym Miltairowi przydomek Pięknego Tyłka : DD

Zgadzam się, że "mówi się" jest trochę mylące. Wcale się przecież nie mówi, często się nawet nie widzi na tyle dobrze, żeby mówić i się od nikogo nic na ten temat nie słyszało, jeśli się nie było akurat w tej, czy innej sesji/karczmie. Może należałoby po prostu pisać pełne "w Orzammarze mówią o nim, że okrada zmarłych", "w Amarancie mówią o nim, że jest pijakiem" (i przyjmować, że cecha polega na tym, że npce o niej mówią, a nie gracze), ale to z kolei wydaje się przesadzone. Nie mam za bardzo pomysłu jak to jakoś zunifikować.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwca 2014, 14:54:42 wysłana przez Spookie »

"A zasady powinny być jednolite i obowiązujące wszystkich, żeby nie dochodziło do nieporozumień lub innych dziwnych sytuacji, jakie mogłyby się zrodzić." - Pandora

Offline aquilin

• Administrator techniczny
  • Emisariusz genloków
  • ID: 3
  • Postać: Knox Filligan
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Czerwca 2014, 16:38:09 »
Z tematu zrobił się koncert życzeń, kto jaką cechę i komu, więc powtórzę: cechy są przyznawane przez MG za sesje i karczmy, jeżeli coś wyda im się wartego odnotowania.

"Mówi się" jest może faktycznie nie całkiem odpowiednie, ale jak widać ciężko znaleźć lepszą alternatywę.
“Before you act, listen. Before you react, think. Before you criticize, wait. Before you quit, try.”

Offline Spookie

• Dziki pies
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Czerwca 2014, 16:49:46 »
W życiu nie byłam na koncercie, na którym by powiedziano tylko dwa zdania. Nawet jeśli był tylko instrumentalny :D

Offline Raven

• Żmija
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Czerwca 2014, 18:53:09 »
Aqu, magiczny jednorożec u mojego boku twierdzi, że w internetach można czasem żartować i nie pisać postów na poważnie. :D
Ale nie wiem, czy powinniśmy mu wierzyć, bo musiałem się nieźle zjarać, skoro gadam z jednorożcem, nie?

Meritum: Mnie też troszku dziwi, że mówi się, że Raven ma bliznę, skoro nigdy jeszcze nie zdjął rękawiczki po jej uzyskaniu :P
To pewnie te karły powalone rozpowiedziały... XD

Offline Spookie

• Dziki pies
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Czerwca 2014, 19:28:18 »
No, a ja jeszcze nie widziałam Feandana bez koszuli (niestety nie jest chętny do rozbierania się w karczmach  :'().

Offline Zenon

• Leanaí impire
  • Czarny niedźwiedź
  • ID: 11
  • Postać: tęsknię za Feandanem
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Czerwca 2014, 21:38:28 »
Raz się rozbierał, o ile pamiętam :D
Va5syl [17|Sty 09:44 pm]: Join me, and together, we can rule the galaxy as Mother and son!

Bane [11|Maj 06:28 pm]:   Ja jestem synem Zenon, skały to ja wcinam na drugie śniadanie.