Autor Wątek: Cechy postaci.  (Przeczytany 4841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mojojojo

• Nietoperz
  • **
  • ID: 623
  • Postać: Alander Gorlan
Cechy postaci.
« dnia: 23 Czerwca 2014, 17:57:27 »
Nie wiedziałem do końca gdzie napisać, więc stwierdziłem, że tu chyba będzie odpowiednio :P. Od razu do tematu. Cechy postaci, a raczej to co się o niej mówi moim zdaniem jest dobrym pomysłem, ale chyba dobrze by było poprawić w niej przynajmniej trzy rzeczy.( Przynajmniej, bo są to rzeczy, które ja widzę może inni będę chcieli się wypowiedzieć.)

1. Czy jest sens pisania o bliznach? Wiadomo, że praktycznie podczas każdej walki postać jakoś zostanie zraniona i nie widzę sensu, żeby to jakoś bardziej upamiętniać chyba, że gdzieś w profilu przez samego gracza.

2. Jeśli już piszemy co mówią o nas ludzie w Fereldenu to powinny być to jakieś ciekawsze cechy. Na przykład tak, jak Bann miał słabość do elfek czy choćby moja postać, że jest agresywna i nieodpowiedzialna. Taka cecha mówi już na wstępie coś o postaci, a blizny, jak ma większość graczy są tylko dowodem brania udziału w jakiejś sesji.

3. Moim zdaniem powinno się dodać jeszcze możliwość gromadzenia w jakiś sposób tych cech czy wyboru, które z nich pojawią się w naszym profilu. Sprawi to więcej zabawy, a także da więcej możliwości kreacji. ( Oczywiście nie mówię, że jest ich mało w końcu to my tworzymy postać, ale wybór cech to moim zdaniem i tak fajny pomysł :) )
ZWIĄZEK X !!!

Salem

• Gość
Odp: Cechy postaci.
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwca 2014, 18:08:24 »
Co do blizn się zgadzam - większości i tak nie widać, a jeśli już, to można ją opisać w wyglądzie postaci, chyba nie jest to coś, o czym się "mówi", tylko coś, co się zauważa. Mnie jednak brakuje tutaj pozytywnych cech, chyba nie ma jej żadna postać, a szkoda, przecież niektóre się czymś dobrym wyróżniają.

Offline aquilin

• Administrator techniczny
  • Emisariusz genloków
  • ID: 3
  • Postać: Knox Filligan
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwca 2014, 18:08:39 »
1. Tak, są one dookreśleniem postaci tak samo jak każda inna cecha, a przecież nie wpisujemy tam, że drasnął się w palec przy krojeniu chleba, tylko blizny, które zostały po dużych ranach, albo w bardzo widocznym miejscu.

2. Nikt nie broni ciekawie odgrywać postaci na sesjach, co MG jeżeli uzna za stosowne odnotuje w profilu gracza. Brak takich cech nie jest wynikiem opieszałości MG.

3. MG dodając nową cechę nie kasuje starej tylko dopisuje nową. Opcji wybory nie wprowadzimy, gdyż cechy są dodawane po to, żeby były widoczne.
“Before you act, listen. Before you react, think. Before you criticize, wait. Before you quit, try.”

Offline Mojojojo

• Nietoperz
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Czerwca 2014, 18:21:53 »
1. W Fereldenie nie da się, żyć bez blizn nie wprowadzają one nic nowego do rozgrywki. Poza tym nie wszystkie są widoczne. U Val na policzku mała blizna tak, ale blizna na tyłku jaką miał Undermine już raczej nie robi żadnej prawdziwej różnicy oprócz tego, że jest uwieczniona w profilu.

2. Każda postać jest ciekawa i każda ciekawie odgrywana. A w każdym razie u graczy którzy faktycznie grają i się wczuwają. Dla Ravika( Uwaga to przykład nic nie sugeruje :P ) Można by napisać, że nikt nie zna jego imienia jest bezimienny. Do Vilee choćby, że dąży do tego, żeby zdobyć statek? Do kązdej postaci można by napisać coś innego niż blizna.

3. Rozumiem nie mam już pytań do tego podpunktu :)
ZWIĄZEK X !!!

Offline aquilin

• Emisariusz genloków
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Czerwca 2014, 18:46:08 »
1. Ja uważam jednak za istotne fakt, że Emyrhowi na przykład brakuje ucha, Feandan ma paskudną bliznę przez kręgosłup, albo ktoś jeszcze inny ma bliznę na ręku. Postać może w sesji/karczmie zauważyć to i zapytać o historię jak ją zdobył. Gracz może nie uwzględnić takiej rzeczy w swoim profilu, inny gracz może nie przeczytać, a tak jest widoczna w profilu. Toteż MG, którzy chcą dawać blizny jako cechy będą je dawać, ci którzy tego nie chcą robić, nie będą.

2. Jeżeli blizny nie są cechą, to w jaki sposób cechą jest dążenie do zdobycia statku? To raczej pragnienie, cel albo imperatyw, który owszem może skutkować cechą "zdeterminowany". Przy Raviku cecha "mówi się, że nikt nie zna jego imienia" zaprzeczy temu, że wiele postaci zna go jako Reginalda. Teoretycznie mogłoby być "mówi się, że nikt nie zna jego prawdziwego imienia", ale o tym z drugiej strony się nie mówi, bo nikt nie wie, że nie zna prawdziwego.

Cechy nadawane przez MG są wyraźnymi cechami, a nie rozmytymi domysłami, a przede wszystkim w mniejszym lub większym stopniu są cechami dystynktywnymi, bo cechę "jest wesoły" mogłoby dostać pewnie 50% populacji Fereldenu. W dużej mierze właśnie pozytywne cechy pod to podpadają, ale nikt nie powiedział, że jeżeli jakaś postać się wyróżni, to takiej cechy nie dostanie.
“Before you act, listen. Before you react, think. Before you criticize, wait. Before you quit, try.”

Offline Mojojojo

• Nietoperz
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Czerwca 2014, 19:12:00 »
Okej dzięki bardzo nie mam więcej pytań :) Przekonałaś mnie :p
ZWIĄZEK X !!!

Offline Spookie

• Dziki pies
  • Postać: Silvaine Lumen
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Czerwca 2014, 19:15:00 »
O ile Feandan się nie będzie z jakiegoś powodu obnażał w karczmie, to nie widzę w jaki sposób można widzieć i "mówić o" jego bliźnie na kręgosłupie. Chciałabym zapytać również, czy takie cechy jak "złamany nos" będą po jakimś czasie usuwane? Przecież złamanie w końcu się goi.
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwca 2014, 19:16:50 wysłana przez Spookie »
"Może bug tak chciał." - goldas

"A zasady powinny być jednolite i obowiązujące wszystkich, żeby nie dochodziło do nieporozumień lub innych dziwnych sytuacji, jakie mogłyby się zrodzić." - Pandora

Offline aquilin

• Emisariusz genloków
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Czerwca 2014, 19:16:30 »
Tak.

Offline Spookie

• Dziki pies
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Czerwca 2014, 19:17:33 »
Dziękuję z info.

"A zasady powinny być jednolite i obowiązujące wszystkich, żeby nie dochodziło do nieporozumień lub innych dziwnych sytuacji, jakie mogłyby się zrodzić." - Pandora

Offline Sirendil

• Półelf
  • Lis
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwca 2014, 20:29:03 »
Spookie: Tak, Valanthe na przykład rozdaje blizny po ukończeniu sesji jeśli doznało się jakichś ran oraz usuwa je, gdy dostanie info od uzdrowiciela ze zostały wyleczone :)

Dla mnie każde z wymienionych cech są istotne i ciekawe, gdyż są na swój sposób zdobyte podczas gry. Czy to blizny, zachowanie, czy cechy charakteru ( jak np Morek pierdoła :p )
Impossible is nothing  !

o Sirze:
Nollinae [17|Maj 11:48 am]:  Oho, Wykrywacz Abigail się odezwałXD

Offline Mojojojo

• Nietoperz
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Czerwca 2014, 21:06:17 »
Rozumiem co masz na myśli Sirendil, ale chodziło mi też po części o to, że się powtarzają ;) W sensie, że większość cech to blizny, albo urazy. :)
ZWIĄZEK X !!!

abigail

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Czerwca 2014, 21:30:49 »
Spoko, Mojojojo. Moja postać będzie pierwszą, która dostanie cechę " Mówią o niej, że jest kompletnie szalona i niebezpieczna dla otoczenia. Należy zachować szczególną ostrożność, bądź unikać, jak ognia." >D

Offline Sirendil

• Półelf
  • Lis
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Czerwca 2014, 21:31:23 »
Może dlatego, że blizny i urazy najłatwiej jest zdobyć. Cechy charakteru trudniej jest rozwinąć. (tj. nie pojawiają się od tak znikąd, tylko trzeba dłużej na nie grać)
Impossible is nothing  !

o Sirze:
Nollinae [17|Maj 11:48 am]:  Oho, Wykrywacz Abigail się odezwałXD

Offline Mojojojo

• Nietoperz
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Czerwca 2014, 14:40:05 »
Co nie zmienia faktu, że są ludzie związani z tą grą od bety, więc myślę, że długo już w to grają :) Pomimo to nadal mają tylko na przykład blizny.

Ja już mam cechę idealnie mnie opisującą Abi :P
ZWIĄZEK X !!!

Offline Spookie

• Dziki pies
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Czerwca 2014, 14:50:32 »
Może mają zbyt nijakie charaktery :) (i nie próbuję tu nikogo obrazić, sama nie mam w mojej cesze nic o charakterze).