Autor Wątek: śmierć i inne takie  (Przeczytany 1776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lest

• Borsuk
  • ID: 55
  • Postać: Leon
śmierć i inne takie
« dnia: 29 Maja 2014, 15:13:07 »
Hej! Mam dwa pytania dot obracania postacią ;)
Jak to jest ze śmiercią w tej grze? Czy MG musi zastrzec możliwość straty postaci przed rozpoczęciem sesji, czy może ona nastąpić tak o, znienacka?
I co za tym idzie...czy gracz może swobodnie opisywać wymyślonego przez siebie NPC, sterować nim i wchodzić nim w interakcje z własną, główną postacią? Czy to tylko domena MG? :)
z góry dzięki za odp.
Does this unit have a soul?

Offline Raven

• Zmiennokształtny pieseł
  • Żmija
  • ID: 83
  • Postać: Raven
Odp: śmierć i inne takie
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maja 2014, 15:58:34 »
Nie jestem znawcą tej gry aż takim. Nie należę też do twórców. W sumie sam uważam się wciąż za świeżaka :D
Jednak, co wiem, to wiem. Chyba...
MG ostrzegają o możliwości śmierci twojej postaci w sesji. Tworzy się specjalną organizacyjną sesję prywatną i tam wszystko jest wyjaśniane. Wtedy jeszcze możesz się wycofać. :)
Ale...wchodząc do karczmy możesz się spodziewać czasem wydarzeń,nawet nieprzewidzianych przez mg. Np zaatakuje Cię inna postać. Więc w gospodach również mogą się zdarzać śmierci poataci.

Co do 2 pyt. Ciężko powiedzieć... moja postać ma jedynie konia, którego traktuję jak npc i kontroluję w pewnym stopniu jego zachowanie, natomiast wiem, że mg może przejąć twojego npc, gdy np templariusz npc nie zachowuje się jak templariusz...  :P

Wiem tylko tyle, pewnie jest tu ktoś, kto udzieli niedługo lepszycj odp. :) Wystarczy poczekać...

Offline aquilin

• Administrator techniczny
  • Emisariusz genloków
  • ID: 3
  • Postać: Knox Filligan
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maja 2014, 16:07:54 »
MG nie musi uprzedzać o możliwości śmierci postać i może ona nastąpić znienacka. Co prawda w większości przypadków MG określają poziom trudności sesji lub jej ryzykowność. W przypadku, kiedy MG nie zaznaczy, że sesja będzie trudna i ryzykowana, to raczej nie trzeba się spodziewać nagłej śmierć. Oczywiście jest też tak jak Raven mówi: w karczmach też zdarzają się śmierci i w tym wypadku nie ma żadnego ostrzeżenia.

Jeżeli chodzi o npce, to każdy gracz może mieć takowego (takowych) na użytek sesji prywatnych. W ŻF npce są zarezerwowane tylko dla MG, a w przypadku karczm również i karczmarzy. Jedynym wyjątkiem są tu templariusze towarzyszący magom poza Kręgiem, ale tak jak Raven wspomniał, może dojść do przejęcia. Prywatne npce w ogóle nie pojawiają się więc w tych dwóch miejscach, chyba że postać o nich wspomina na przykład.
“Before you act, listen. Before you react, think. Before you criticize, wait. Before you quit, try.”

Offline Anokhi

• Gronostaj
  • ID: 54
  • Postać: Lamni Raliel
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maja 2014, 22:36:31 »
a co z NPC opisanymi w Wiki Fereldenu (chodzi mi w tym konkretnym wypadku o Matkę Hannah) na ile jako graczka mogę ją wykorzystać należąc do zakonu. I na ile mogą wykorzystać podobnych NPC inni gracze należący/związani z danym miastem czy organizacją.
"Moim zdaniem życie sprawia panu tyle problemów, ponieważ wierzy pan, że są dobrzy ludzie i źli ludzie. Myli się pan, oczywiście. Istnieją wyłącznie i niezmiennie jedynie źli ludzie, ale niektórzy stoją po przeciwnych stronach."
Havelock Vetinari

Offline aquilin

• Administrator techniczny
  • Emisariusz genloków
  • ID: 3
  • Postać: Knox Filligan
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maja 2014, 14:57:04 »
NPCe opisane na wiki są prowadzone przez MG i karczmarzy. Taki npc może pojawić się w historii Twojej postaci, albo we wspominkach, ale jeżeli nie jest to oparte na faktycznej sesji, to jeżeli jest to jakaś istotna kwestia należy ustalić z MG, czy takie coś mogło mieć miejsce.
“Before you act, listen. Before you react, think. Before you criticize, wait. Before you quit, try.”

Offline Spookie

• Dziki pies
  • Postać: Silvaine Lumen
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maja 2014, 16:16:22 »
No ale generalnie w sesji prywatnej, która nie jest nadzorowana przez MG, można sobie robić cokolwiek, nawet gonić różowe jednorożce, prawda?
"Może bug tak chciał." - goldas

"A zasady powinny być jednolite i obowiązujące wszystkich, żeby nie dochodziło do nieporozumień lub innych dziwnych sytuacji, jakie mogłyby się zrodzić." - Pandora

Offline Vin

• Leanaí impire
  • Wrzeszczot
  • ID: 6
  • Postać: Vinitis Ordalicium
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maja 2014, 16:17:29 »
Tak :P
Valanthe kocha Vin
Kassaria:  XD Viiiin, koffam cię
Zenon: kocham Cię, Vin
Idris: Vin, kocham Cię.
Lethit: Vinitis kocham cię.
Vrozur: Mówiłem już Vin, że Cię kocham? xD
Ea: Vin loffciam miłością czystą i kryształową.
Neone :wszyscy Cię kochamy Vin, po prostu nikt Cię nie rozumi ^^

Offline Anokhi

• Gronostaj
  • ID: 54
  • Postać: Lamni Raliel
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Maja 2014, 19:09:36 »
A na ten przykład w komentarzu do wieści mam nadzieję, że też jest dopuszczalne wykorzystanie takiego NPCa jeśli ma się fabularna podstawę by go wykorzystać :) a podstawy mam tak na marginesie.
"Moim zdaniem życie sprawia panu tyle problemów, ponieważ wierzy pan, że są dobrzy ludzie i źli ludzie. Myli się pan, oczywiście. Istnieją wyłącznie i niezmiennie jedynie źli ludzie, ale niektórzy stoją po przeciwnych stronach."
Havelock Vetinari