Autor Wątek: Rodzaje oręża.  (Przeczytany 1314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Astrien

• Ognik
  • *
  • ID: 71
  • Postać: Ren
Rodzaje oręża.
« dnia: 22 Lutego 2014, 13:34:23 »
Jako że jest to mój pierwszy post, to pragnę powitac wszystkich Waszmościów jak i Wacpanny :D

Mam takie pytanie: Czy zamierzacie trzymac sie w 100% kanonu świata odnośnie rodzaju oręża i sposobu walk fabularnych.?
Pytam, gdyż od długiego czasu chodzi mi po głowie postac parająca się szermierką nie tyle XVw co XVII.
Osobiście zajmuje się rekonstrukcją historyczną z owego okresu, trenuję, oraz nauczam szermierki na szable, a biorąc pod uwagę fakt, że grywałem swego czasu w takie gry jak Wasza, to chciałbym spróbowac stworzyc postac, parającą się właśnie takim stylem walki.
W sumie, postac tez bym chciał wykreowac bardziej na taki okres, ale na to już się zapewne nie zgodzicie na pewno :p

Pozdrawiam serdecznie :D

Offline Valanthe

• Administrator fabularny
  • Wielki smok
Odp: Rodzaje oręża.
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lutego 2014, 13:58:14 »
Trzymamy się w większości kanonu. Oczywiście, dodajemy bronie takie jak nadziaki, buzdygany oraz inne typowo średniowieczne bronie, jednak szabla jest bronią zbyt późna jak na te realia.
Paranojo, ma najsłodsza kochanko.

Offline Astrien

• Ognik
  • *
  • ID: 71
  • Postać: Ren
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lutego 2014, 14:07:05 »
Szabla jest bronią powstałą jeszcze w xiii w. Więc, jak może byc bronią późną? :p

Offline Valanthe

• Administrator fabularny
  • Wielki smok
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lutego 2014, 14:13:58 »
Do XV wieku bronią powierzchnie używaną był miecz, szable były używane bardzo rzadko lub przez biedotę. Dopiero w późniejszych wiekach została rozpowszechniona. To broń używana do XVII wieku bardziej na wschodzie. (Specjalistą nie jestem). Poza tym w DA nie występuje. W grze jest tyle rodzajów broni, że nie ma sensu dodawać innych, nie pasujących do realiów.
Paranojo, ma najsłodsza kochanko.