Autor Wątek: Czy będzie możliwość romansowania ? :P  (Przeczytany 1305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

formanex444

  • Gość
Czy będzie możliwość romansowania ? :P
« dnia: 19 Stycznia 2014, 21:16:53 »
A jeśli tak to na jakiej zasadzie.

Offline Valanthe

  • Administrator fabularny
  • Wielki smok
  • ********
  • Wiadomości: 4040
Odp: Czy będzie możliwość romansowania ? :P
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Stycznia 2014, 21:18:53 »
Na początek:

Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.

Zatem tworząc swoją postać, kierujesz jej zachowaniem. Natomiast inny gracz ma inną postać. Rozwijacie swoje relacje wg tego jak sobie ustalicie. Tutaj wszystko polega na interakcji z drugim człowiekiem.
Paranojo, ma najsłodsza kochanko.

Offline Spookie

  • Dziki pies
  • ****
  • Wiadomości: 215
  • Postać: Silvaine Lumen
Odp: Czy będzie możliwość romansowania ? :P
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Stycznia 2014, 21:36:25 »
Ja rozumiem, że kolega po prostu nie wyobraża sobie do końca interfejsu jakim tu jako gracze dysponujemy.

Gra dzieli się na część techniczną i fabularną.
Część techniczna, czyli normalne klikanie w linki, podróżowanie postacią po mapie, wykonywanie nią czynności, manipulacja statystykami, zdobywanie poziomów, trenowanie umiejętności. Ta część w zasadzie nie zawiera interakcji z innymi postaciami (chyba że kupujemy i sprzedajemy sobie nawzajem przedmioty).
Część fabularna, czyli właśnie interakcja z innymi postaciami z pomocą lub bez mistrza gry. W celu takiej zabawy albo umawiamy się z graczem/mistrzem gry na prywatną sesję (w zakładce 'prywatne sesje'), albo dołączamy do sesji w Życiu Fereldenu (sesja publiczna, którą może czytać każdy gracz), albo dołączamy do któregoś z wydarzeń w karczmie (odbywają się co jakiś czas). Wtedy piszemy posty, w których co robi nasza postać, jak się zachowuje, jak wygląda, co mówi, jak reaguje na posty innych graczy.
To może brzmieć skomplikowanie, ale jak będziesz miał dostęp do gry i zobaczysz interfejs, który obsługuje te wszystkie funkcje, to opanujesz go bardzo szybko, bo jest naprawdę prosty w obsłudze.
"Może bug tak chciał." - goldas

"A zasady powinny być jednolite i obowiązujące wszystkich, żeby nie dochodziło do nieporozumień lub innych dziwnych sytuacji, jakie mogłyby się zrodzić." - Pandora