Autor Wątek: Akcja: Zwrot PFów w przypadku resetu  (Przeczytany 155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nollinae

  • Mistrz Gry
  • Plugawiec
  • Wiadomości: 2633
  • ID: 7
  • Postać: Nollinae Elvares
Akcja: Zwrot PFów w przypadku resetu
« dnia: 03 Lipca 2021, 12:08:25 »
Powtarzamy akcję z poprzednich lat - dajemy wam możliwość resetu postaci z automatycznym zwrotem punktów fabularnych w wysokości 40% PF uzyskanych obecną postacią. Nie wymaga to żadnych dodatkowych wytłumaczeń, uzasadnień i tym podobnych.

W dniach od 03.07.2021 do 10.07.2021 możecie wysłać wiadomość o temacie ‘Reset Postaci’ do dowolnego z Mistrzów Gry, którzy zanotują waszą chęć zmiany postaci. Od momentu otrzymania potwierdzenia zwrotnego, macie 7 dni by wykonać reset. Jeżeli nie zmieścicie się w tym terminie, zwrot przepadnie.
Wyjątek stanowi sytuacja, w której gracz znajduje się na ŻF. W takiej sytuacji może umówić się z MG na wycofanie postaci – niekoniecznie w trybie natychmiastowym, a tak, by nie wpłynęło to negatywnie na sesję – i wykonać reset po wycofaniu, nawet jeśli zajmie to dłużej niż siedem dni. Musi jednak napisać o tym od razu w wiadomości, w której deklaruje chęć resetu.

Dotyczy PFów na ostatniej postaci, nie WSZYSTKICH Pfów gracza.

Uwaga:
•   Reset postaci w celu uzyskania zwrotu fabularnego, nie usprawiedliwia porzucenia wszystkich zobowiązań waszej postaci. Jeżeli bierzecie udział w sesjach, należycie do organizacji itp. – warto uzgodnić taki reset z prowadzącymi.
•   Reset postaci nie jest równoznaczny z jej śmiercią, jedynie wyłącza ją z aktywnej rozgrywki fabularnej. Sami decydujecie, co ją spotkało.

Jak uzyskać zwrot:
•   Wysyłacie do jednego z MG (ID 8, 2 lub 7) wiadomość o temacie Reset Postaci.
•   Gdy wasza wiadomość zostanie odebrana, otrzymujecie wiadomość zwrotną, w której dany MG potwierdza, że wasza postać została dodana do listy oczekujących na reset.
•   Wykonanie resetu przed otrzymaniem potwierdzenia zwrotnego jest równoznaczny z rezygnacją ze swojego zwrotu.
•   Od momentu otrzymania wiadomości zwrotnej, macie dokładnie 7 dni na wykonanie resetu i utworzenie nowej postaci. W ciągu tych siedmiu dni możecie jeszcze grać poprzednią postacią. Ten termin może zostać przedłużony o kolejne 7 dni w przypadku konieczności gładkiego wycofania postaci z sesji w ŻF. Jest to ustalane z prowadzącym.
•   Wasz zwrot otrzymujecie w momencie zatwierdzenia nowej postaci przez Opiekuna Kont.

Jeśli chcecie od razu w jakiś sposób włączyć nową postać w fabuły, warto skonsultować to z MG na etapie tworzenia - aby uzgodnić, jakie wątki by was interesowały i czy istnieje możliwość włączenia w nie postaci, jaką wymyśliliście, i co ewentualnie należałoby zmienić, by stało się to prostsze.
Jeżeli reset chciałby wykonać gracz już zgłoszony na mój bal, niech również o tym wspomni - możemy obgadać włączenie w fabułę nową postać zamiast starej.

Akcja ta ma na celu zaoferowanie wam możliwości zmiany postaci na taką, która będzie w waszym postrzeganiu bardziej grywalna czy interesująca. Nie jest to żadnego rodzaju sugestia, że powinniście zmienić swoje postacie – jedynie dajemy taką możliwość dla osób, które nosiły się z podobnym zamiarem, bez tracenia wszystkich punktów fabularnych uzyskanych do tej pory.
Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy mogą być z tego faktu niezadowoleni, jednocześnie jednak nie jest możliwe znalezienie terminu, który będzie odpowiadał wszystkim graczom. Jakaś postać resetowana jest dość regularnie, nie jest więc możliwe by zaoferować termin, który będzie dogodny dla wszystkich.
Również członkowie administracji resetowali w przeszłości swoje postacie, nie otrzymując za ten fakt dodatkowego zwrotu Punktów Fabularnych.

Jak zwykle: nie wiemy, czy akcja zostanie powtórzona. Na pewno też nie wprowadzimy dużego zwrotu PFów jako reguły – zależy nam, aby gracze ugrywali sobie relacje i osiągnięcia na postaciach, i ponosili też na nich konsekwencje ewentualnych błędów. Chcemy jednak dać szansę na odświeżenie osobom, które – być może – wahają się nad resetem od dawna, nie znajdują przyjemności w rozgrywce obecną postacią, a trzyma ich myśl o Punktach Fabularnych.
« Ostatnia zmiana: 03 Lipca 2021, 12:13:09 wysłana przez Nollinae »

Offline Nollinae

  • Mistrz Gry
  • Plugawiec
  • Wiadomości: 2633
  • ID: 7
  • Postać: Nollinae Elvares
Odp: Akcja: Zwrot PFów w przypadku resetu
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipca 2021, 16:24:23 »
Zdecydowałyśmy o przedłużeniu akcji.
Każdy, kto zdecyduje się dokonać resetu pomiędzy 21 lipca a 21 sierpnia, może otrzymać 40% PFów zgromadzonych na postaci.
Zasady zgłaszania chęci resetu - jak powyżej.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2021, 20:28:02 wysłana przez Nollinae »