Autor Wątek: Rivain - no istnieje i co dalej?  (Przeczytany 96 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sectumsempra

• Wielki szczur
  • **
  • ID: 63
  • Postać: Lavirra Holeworm
Rivain - no istnieje i co dalej?
« dnia: 12 Kwietnia 2021, 10:21:14 »
O Rivain mamy w necie bardzo mało informacji. Jednak mnie interesuje, czy ktoś natknął się jakie ciekawe zioła mogłyby tam rosnąc, które znamy z lore DA, z czego dokładnie ten kraj mógłby pod względem handlowym słynąć: kawa/ herbata? A może dywany?
Ewentualnie na potrzeby gry, jaki w naszym świecie istniejący kraj mógłby odzwierciedlać choć w małym stopniu dobra ruchome Rivain? Czy rzeczywiście luźno mozna założyć, że nasz Hiszpania w miarę odzwierciedla ten kraj, czy może ktoś grzebiąc bardziej w lore dokopał się do czegoś bardziej rozwiniętego? Same wszelakie wiki są dośc ubogie po tym względem ;) potrzebuję do fabuły mojego npc, a nie chcę zbytnio puszczać wodzy wyobraźni xD

Offline Nollinae

• Mistrz Gry
  • Plugawiec
  • ID: 7
  • Postać: Nollinae Elvares
Odp: Rivain - no istnieje i co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwietnia 2021, 10:28:55 »
Sorry, że tyle zeszło - naszykowałam odpowiedź, wkleiłam tu i nie kliknęłam wyślij...

Przede wszystkim, informacje o Rivain w lore są dość ubogie - i czasem sprzeczne. (M.in. wedle wiki Rivaińczycy nie wierzą w Stwórcę tylko w Naturalny Porządek - co, jak wynika z informacje w lore, nie do końca tak wygląda. W Rivain mamy mieszankę wierzeń, wynikającą z burzliwej historii tego regionu - są tam Zakony, są templariusze, są też osoby wierzące w Stwórcę - np. pochodzący z Rivain Duncan zdawał się wierzący. W niektórych społecznościach dalej gości starsza Wiara w naturalny porządek. Gdzie indziej - rozprzestrzeniło się qun - na skutek okupacji qunari.Dodajmy, że te religie są ze sobą bardzo sprzeczne - choćby w podejściu do magów. Wedle qun chociażby należy ich zakuwać w kajdany i kneblować, a w starszym porządku - szanowano kobiety rozmawiające z duchami... co czasem na pewno prowadziło do opętań)
Rivain to na pewno obszar o znacznie cieplejszym klimacie niż Ferelden. (Prawdopodobnie po części stąd też większość mieszkańców ma ciemną karnację.) Towarami stamtąd na pewno będą więc różne egzotyczne owoce oraz przeprawy - ale pamiętajmy, że transport tych pierwszych jest raczej trudny. Rivain sąsiaduje także z Antivą - więc podobnie jak tam, mogą mieć kawę. Znajdą się tam też zapewne zioła, które u nas r d z e n n i e rosną w cieplejszych obszarach Europy (podkreślam: rdzennie, a nie sprowadzone np. z Afryki:P). Kolejne rzeczy, to prawdopodobnie tusze, barwniki i biżuteria - ponieważ częścią kultury Rivain są tatuaże i lubią oni nosić ekstrawaganckie ozdoby. Na pewno mają tam cynamon, imbir, goździki. Produkują także herbaty - zawierające przyprawy.

Przez swoją burzliwą historię, jak sądzę, Rivain raczej nie jest krajem, który jest tak rozwinięty jak np. Orlais. Ucierpiał mocno podczas IV Plagi - finałowa bitwa odbyła się właśnie w Rivain, ziemie były pustoszone przez jakieś 12 lat. To jeden z najbardziej zniszczonych obok Antivy krajów podczas IV Plagi. (The Antivans were taken completely by surprise and the darkspawn had soon taken all of Antiva with only the capital, Antiva City resisting. Unchecked, the darkspawn swarmed out into Rivain and the Free Marches -> i tak aż do końca Plagi, z Rivain je wyparto w ostatniej bitwie). O ile jednak Antiva miała czas się odbudować, o tyle w Rivain po około stu latach nastał okres okupacji qunari - i trwał kilkadziesiąt lat. Później nastąpiły bardzo ostre walki mające na celu wyzbycie się qunari - i następnie, wykorzenienie wiary w qun oraz innych starych obyczajów. Ogółem - kraj rozwija się dopiero od jakichś dwustu lat? W dodatku raczej nie cieszy się najlepszą opinią w większości zakątków Thedas, a niemal cały handel musi odbywać się drogą wodną. Raczej nie spodziewałabym się cudów po ich towarach rzemieślniczych etc (sąsiednia Antiva ma super wyroby skórzane, porcelany i tym podobne, ale na logikę w Rivain powinno być z tym gorzej - rzemieślnictwo rozwija się zwykle, gdy kraj dobrze prosperuje, a ten przez kilkaset lat nie miał na to szans) - chociaż najlepiej nie wnikać w to zbyt głęboko, ponieważ nie mamy wielu informacji.

« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2021, 10:32:40 wysłana przez Nollinae »

Offline Sectumsempra

• Wielki szczur
  • **
  • ID: 63
  • Postać: Lavirra Holeworm
Odp: Rivain - no istnieje i co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwietnia 2021, 10:36:06 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź, bo właśnie było tyle sprzecznych informacji i chciałam cos, co rzeczywiście byłoby dobre na tyle, abym mogła to użyć pod właśnie zaplecze fabularne mojego Tryfleya :) a nie chciałam właśnie zbytnio puszczać wodzy fantazji, by czasem nie było jakiegoś upomnienia od strony mg, gdyby gracz stwierdził, że coś tu za bardzo przekracza możliwości npc :)