Autor Wątek: Dylematy cairy. Zioła, proszki, specyfiki do nietrwałego farbowania włosów ;)  (Przeczytany 97 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline caira

• Skażony szczur
  • **
  • ID: 201
  • Postać: Saraya
Znów ja. I znów mi potrzebne do jednego wątku. ;)

Mogę przyjąć, że w Fere można się zaopatrzyć u zielarza w jakieś ziołowe płukanki, mieszanki, coś takiego co pozwala - tymczasowo - zmienić kolor włosów? Niekoniecznie trwale, może być do mycia/deszczu, niekoniecznie mocno, może być choćby kilka tonów.

Są, nie ma?
[10:03] Kości dla caira: 100
[10:03] caira: k100. (drogie kości, nie rzucam na sukces elfa, więc proszę o jakiś przyjemny, pozbawiony uprzedzeń wynik ^^)

Offline Valanthe

• Administrator fabularny
  • Wielki smok
Raczej trudne do osiągnięcia. Mimo wszystko realia mamy raczej średniowieczne, bo Ferelden bądź co bądź - jest zacofany. Tymczasowa zmiana koloru włosów, aby wyglądało to naturalnie - jest dosyć trudna, o ile niemożliwa. Mamy za to bardzo stare metody farbowania włosów "bardziej trwale".

Kolor czarny - farba ołowiana - mieszano tlenek ołowiu z wapnem gaszonym i wodą. Powstałą pastę wcierano w głowę. Nie jest to zbyt zdrowy produkt - ale o tym oczywiście nie wiecie.
Włosy czarne - zalej pijawki octem i zostaw na dwa miesiące. Miksturę wetrzyj w głowę i wyjdź na słońce, aby całość zapiekła się na włosach.
Jasne włosy - Tworzymy mieszaninę popiołu drzewnego i octu lub mydła ługowego i nakładamy na włosy.  Mieszanina może spalić skórę, a także powodować łamanie się włosów przy dotyku, jeżeli zostanie pozostawiona zbyt długo.
Jasne włosy - zmieszaj ze sobą miód i białe wino, nałóż na włosy, a następnie zostaw na noc. Następnie dodaj mieszankę korzeni nagietka, marzanny  barwierskiej, olejku z nasion kminu i szafranu. Bardzo drogie.
Włosy ciemne - mieszanina popiołu, łupin z orzecha oraz dżdżownic.
Paranojo, ma najsłodsza kochanko.

Offline caira

• Skażony szczur
  • **
  • ID: 201
  • Postać: Saraya
Val, dziękuję za obszerne wyjaśnienie! Ciekawie o tym poczytać, już nawet niezależnie od fere.
To wyczerpuje temat.
[10:03] Kości dla caira: 100
[10:03] caira: k100. (drogie kości, nie rzucam na sukces elfa, więc proszę o jakiś przyjemny, pozbawiony uprzedzeń wynik ^^)