Autor Wątek: Pytania krótkie i podstawowe  (Przeczytany 1542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Valanthe

• Administrator fabularny
  • Wielki smok
Pytania krótkie i podstawowe
« dnia: 25 Listopada 2017, 11:03:13 »
Ten temat istnieje by zadać proste, krótkie pytanie odnośnie rozgrywki. Jeżeli jakieś macie, proszę je tu umieścić.
Paranojo, ma najsłodsza kochanko.

Offline Ursiak

• Karczmarz
  • Halla
  • ID: 22
  • Postać: Redgar Dragner
Odp: Pytania krótkie i podstawowe
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopada 2017, 20:45:32 »
Czy papier jest łatwo dostępny w Fereldenie? Jeżeli nie, to czy wystarczająco pieniędzy mają na niego tylko szlachcice, czy dobrze prosperujący kupcy też mogą sobie na niego pozwolić?
Eluvia: ty pepe panie karczmarzu

Offline Valanthe

• Wielki smok
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopada 2017, 20:59:38 »
Przemieszczając się po Fereldenie w grach Dragon Age, możemy głównie natrafić na pergaminy, chociaż papier jest też spotykany. W Twierdzy Kinloch, czyli u magów, zbieramy przedmiot zwany - Welin.

Pergamin – materiał pisarski (podłoże, na którym można pisać) wyrabiany ze skór zwierzęcych.
Welin (z fr. vélin, od łac. vitellus - cielątko) – bardzo cienki pergamin z cielęcej skóry, wysokiego gatunku.

Ogólnie głównie piszemy na pergaminie. Pozwolić sobie na niego mogą szlachcice oraz kupcy, rzemieślnicy (w miastach) zapewne też, chociaż jest to nieco większy wydatek i chwilami można uznać to za zbytek. Kupcy zapewne normalnie mają dostęp do papieru/pergaminu, związane jest to z prowadzeniem ksiąg handlowych, ewentualnie zawieraniem większych umów. Mówimy tu oczywiście o zamożniejszych kupcach. Bo taki co sprzedaje owoce na targu, raczej kwalifikuje się jako zwykły handlarz i większość liczy na palcach.

Offline Edrin

• Wielki szczur
  • **
  • ID: 84
  • Postać: Edrin
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopada 2017, 15:50:08 »
Wiem że jeśli chcę grać templariuszem to muszę najpierw wysłać do zatwierdzenia postać i przejść test ze znajomości Lore. Ale czy mogę uzyskać takie zaświadczenie i dalej grać tą samą postacią, czy też z automata muszę zacząć nową postać? No wiecie, by uzyskać wcześniej zgodę ale wykorzystać to kiedy indziej.

Offline Valanthe

• Wielki smok
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Listopada 2017, 16:14:00 »
Nie daję zgody na przyszłość. Dopiero po resecie. Dodatkowo poza znajomością lore oraz zatwierdzoną historią, oceniany jest dotychczasowy sposób gry, jeżeli gracz wcześniej prowadził już rozrywkę. Na chwilę obecną sugeruję byś nie porywał się na postać templariusza.

Offline Edrin

• Wielki szczur
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Grudnia 2017, 21:10:16 »
Pytanie o Szarych. Wiem, że MG odpowiedzialny za tę frakcję jest nieobecny, ale chciałbym wiedzieć czy w najbliższej przyszłości będą jakieś sesje powiązane z Szarą Strażą. No wiecie, jakaś wyprawa, czy zbadanie jakiś niepokojących zagrożeń.

Offline Nollinae

• Mistrz Gry
  • Plugawiec
  • ID: 7
  • Postać: Nollinae Elvares
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudnia 2017, 21:19:34 »
Biorąc pod uwagę, że jest jeden aktywny Szary Strażników - nie. Obecnie większość graczy gra raczej rzemieślnikami/najemnikami.

Offline Roderick

• Wilk alfa
  • ID: 6
  • Postać: Kelthar Thorne
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudnia 2017, 22:11:19 »
Jestem obecny.
Sesji nie będzie bo frakcja nie ma aktywnych graczy, jak wspomniała Noll.

Offline Edrin

• Wielki szczur
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Grudnia 2017, 22:26:44 »
Dobrze wiedzieć. Jak domyślam się, nie jest możliwe by moja postać była jednocześnie w Ptasim Oku i w Szarej Straży. Czy się mylę?

Offline Roderick

• Wilk alfa
  • ID: 6
  • Postać: Kelthar Thorne
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Grudnia 2017, 22:44:43 »
Dołączając do Szarej Straży wyrzekasz się wszystkich innych przynależności do organizacji, grup, grup najemniczych, przy okazji zrzekasz się wszystkich ziem, majątku itp. które twoja postać posiada.

Offline Nollinae

• Mistrz Gry
  • Plugawiec
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Grudnia 2017, 10:27:21 »
Plus nie było tak, że zacząłeś sesję rekrutacyjną, po czym przestałeś na nią odpisywać bez żadnej informacji? Być może źle pamiętam, ale tak mi się po głowie kołacze, że chodziło o ciebie, a w takich sytuacjach rzadko robi się rekrutację po raz drugi.

Offline Edrin

• Wielki szczur
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Grudnia 2017, 10:42:53 »
Tak, chodziło o mnie. Ja na serio za to przepraszam, ale... Ciężko to wyjaśnić. Bo przestraszyłem się możliwości odmowy, uznałem że postać nie jest jeszcze dostatecznie doświadczona by się nadawać, nie miałem pomysłu na dalsze odpowiedzi. No i się nawarstwiło i nie wiedziałem jak wybrnąć z tego. Na swoją obronę mogę tylko powiedzieć że wcześniej i później zawsze starałem się odpisywać w terminie i żadnej innej nie porzuciłem. Jedyne co mogę teraz powiedzieć to,  że przepraszam i że to się więcej nie powtórzy.

Offline Ea

• Szara Straż
  • Skażona ropucha
  • *
  • ID: 56
  • Postać: Ea
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudnia 2017, 22:21:21 »
tak tylko sprostowania - ja też wciąż jestem, nie gram tylko w karczmach bo generalnie nie mam za bardzo na to czasu. tak czy siak chętnie do jakiejś sesji się dołączę o ile będzie.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki.

Offline Edrin

• Wielki szczur
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Grudnia 2017, 12:11:52 »
Pytanie do magii uzdrawiania. Moja postać solidnie oberwała ogniem i ma teraz koszmarne blizny. W opisie czaru z tej szkoły jest napisane że nie leczy tego co się utraciło ( Odcięta ręka czy wybite oko) ale że dzięki niej można uniknąć mocnych blizn. Pytanie, czy takie leczenie przyniosłoby efekt mojemu krasnoludowi i ile by kosztowało, gdyby  zdecydował się skorzystać z usług Kręgu?

Offline Nollinae

• Mistrz Gry
  • Plugawiec
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Grudnia 2017, 12:12:55 »
Żeby uniknąć blizn, trzeba leczyć ranę. Dla Edrina jest już za późno - rany się zabliźniły. Musiałby mieć maga pod ręką w momencie, gdy został zraniony.