Autor Wątek: Pytanie o pancerz  (Przeczytany 206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edrin

• Wielki szczur
  • **
  • ID: 84
  • Postać: Edrin
Pytanie o pancerz
« dnia: 30 Czerwca 2017, 14:28:54 »
Wiem ze dalijskie elfy opuścily Ferelden, ale czy jest jeszcze mozliwość ugrania zbroi z zelazodrzewa które oni potrafia zrobić? Czy pozostaje jedynie droga zbroja ze srebrytu? Bo  poszukuje pancerza lekkiego ale i dajacego porzadna ochrone. Takie tam pytanie ogólnikowe.

Offline Roderick

• Wilk alfa
  • ID: 6
  • Postać: Kelthar Thorne
Odp: Pytanie o pancerz
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwca 2017, 14:40:51 »
Nie, zdobycie pancerza z żelazodrzewa nie jest możliwe.

Zdobycie pancerza wykonanego ze Srebrnorytu jest możliwe, pod warunkiem zdobycia odpowiedniej ilości surowca, oraz rzemieślnika który jest na tyle uzdolniony by takowy pancerz wykonać. Jako, że wartość takiego pancerza będzie znacznie przekraczać możliwości finansowe 99,9% społeczeństwa, będzie konieczne udowodnienie, że postać faktycznie może sobie na to pozwolić. 
Zgodnie z cenami dostępnymi na wiki, koszt samego napierśnika to około 24 Suwerenów, a więc równowartość przeciętnej wioski. Koszt materiałów można zignorować, jeżeli postać zdobędzie je fabularnie - to oznacza jednak zdobycie ich w toku sesji prowadzonej przez Życie Fereldenu.

Offline Nollinae

• Mistrz Gry
  • Plugawiec
  • ID: 7
  • Postać: Nollinae Elvares
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwca 2017, 15:01:27 »
Czasem itemy z lepszych materiałów można zdobyć w sesjach na Życiu Fereldenu. Raz na przykład była sesja w Brecilianie, gdzie w skrytce apostaty odnaleziono m.in. łuk z sylwanodrzewa. Ale takie rzeczy dostaje się już na tych sesjach trudniejszych i jeśli są dobrze rozegrane (wtedy sypnęłam itemami, bo byłam pod wrażeniem tego, jak gracze i postacie się starali).

Offline Edrin

• Wielki szczur
  • **
  • ID: 84
  • Postać: Edrin
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipca 2017, 10:45:08 »
Dziękuję za odpowiedzi. :)