Autor Wątek: Narkotyki w Fereldenie  (Przeczytany 328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edrin

• Wielki szczur
  • **
  • ID: 84
  • Postać: Edrin
Narkotyki w Fereldenie
« dnia: 22 Maja 2017, 21:22:28 »
Mam takie jedno pytanie, mianowicie czy w Fereldenie występują substancje odurzające i uzależniające jak narkotyki? Wiem że jest lyrium, ale czy są używki szerzej dostępne? Dla zwykłych mieszkańców i jeśli tak, to czy jest jakiś czarny rynek z nimi związany?

Offline Nollinae

• Mistrz Gry
  • Plugawiec
  • ID: 7
  • Postać: Nollinae Elvares
Odp: Narkotyki w Fereldenie
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maja 2017, 21:25:50 »
W Orlais pali się kohl. Poza tym istnieją liczne rośliny, które mogą mieć halucynogenne właściwości, między innymi krwawy lotos. Nic nie wiadomo jednak o tym, aby tego typu zioła uzależniały (zwłaszcza, że można zatruć się już samymi oparami kwiatów).

EDIT
Cytat z posta Roda starego:

Jedyną substancją, która jest ściśle nielegalna jest Lyrium. Dba o to zakon i jego rozporządzenia respektowane są tak daleko, jak sięgają jego wpływy. Jeżeli chodzi o inne substancje, wszystko zależy od decyzji pana na danych ziemiach. Każdy lord może podejmować własne decyzje. Jeżeli władca na danym obszarze chce zabronić palenia tytoniu - może to zrobić.

Jeżeli chodzi o konkretne używki
Lyrium - Jak wspomniano wcześniej, kontrolowane przez zakon. Wejście w jego posiadanie jest niemal niemożliwe, a nawet najmniejsze bryłki które znikają z transportów zakonnych są kilkukrotnie droższe od diamentów.
Elfi Korzeń - Roślina występująca w każdym zakątku Thedas. Jest tak popularna, że niektórzy traktują ją jak chwast. Jego liście są zwijane w skręty i palone, lub żute. Powodują uczucie odprężenia. Popularne zwłaszcza wśród biedniejszych mieszkańców wiosek i miasteczek.
Tytoń -  Roślina najbardziej popularna na północy Thedas. Plantacje znajdują się również w Orlais i Fereldenie, ale w znacznie mniejszej ilości, przez co jego cena jest wyższa. Palony w skrętach. Działa dokładnie tak jak w rzeczywistości.
Opium - Środek odurzający, wytwarzany z maków. Działanie dokładnie takie, jak w rzeczywistości. Popularny zwłaszcza na dalekiej północy, w Antivie oraz Orlais.
Krwawy Lotos - Środek odurzający podobny do opium, o bardziej intensywnym działaniu.
Trupikorzeń* - Roślina o działaniu halucynogennym. Rośnie na miejscach związanych ze śmiercią - przy szafotach,na polach bitew. Bardzo rzadko stosowany jako narkotyk, ze względu na to, że nieodpowiednie przygotowanie specyfiku może doprowadzić do śmierci.

Do używek można zaliczyć również kawę i herbatę, które są jednak bardzo drogie i dostępne tylko dla niewielkiej części społeczeństwa, sprowadzane głównie z Antivy.

* występuje bardziej w Orlais niż Fereldenie.
« Ostatnia zmiana: 22 Maja 2017, 21:38:55 wysłana przez Nollinae »

Offline Edrin

• Wielki szczur
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maja 2017, 21:42:14 »
Dzięki, a opium uzależnia, uczyłem się o tym na biologi.

Offline Nollinae

• Mistrz Gry
  • Plugawiec
  • ID: 7
  • Postać: Nollinae Elvares
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maja 2017, 21:51:22 »
...o opium pisałam w editcie, gdybyś nie zauważył. Nie ma żadnych informacji w lore o uzależnieniu odnośnie ZIÓŁ z gry. Opium wytwarzane jest z maków i nie jest jedną z roślin spotykanych jedynie w Thedas.

Offline Edrin

• Wielki szczur
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maja 2017, 22:10:09 »
 ;) Dobrze, jeszcze raz dziękuję, nie chciałem by użyć czegoś na sesji i potem zostać poinformowany że nie mogłem tego zrobić. Więc dzięki.