Autor Wątek: Tworzenie pułapek.  (Przeczytany 332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

archangelss

• Gość
Tworzenie pułapek.
« dnia: 17 Listopada 2016, 23:39:29 »
Witam bardzo serdecznie.

Jak w temacie - na Fereldenie znajduje się umiejętność o nazwie: "Tworzenie i rozbrajanie pułapek"
Po sprawdzeniu nie udało mi się znaleźć odpowiedniego postu związanego z tematem, więęęęęęęęęęęcccc... Piszę, prawda tutaj:

Jak jest rozwiązana ta kwestia? W sensie, jakie pułapki można robić, poznawszy tę umiejętność? Wykopać dziurę i wbić w nią zaostrzone pale umie każdy, a i zakup wnyk najzwyklejszych na świecie, czy ubrudzenie ich "zębów" czymkolwiek, celem zakażenia ran nie jest wyczynem, który wymagałby posiadania tej umiejętności (Oczywiście w mojej, subiektywnej opinii) - dlatego zwracam się z zapytaniem, jakie pułapki są dozwolone, albo inaczej, jak ubiegać się o "legalizację" pułapki, którą się przedstawi?

Przykładowo: Pułapka ognista - 2 równolegle ustawione kusze skierowane ku sobie, których spusty są połączone linką. W chwili nadepnięcia/pociągnięcia za nią kusze wystrzeliwują 2 bełty, na końcach których są zaczepione 2 granaty zapalające. rozbijają się w locie, lub po trafieniu w przeciwnika.

Po prostu się zastanawiam, czy z każdą pułapką trzeba będzie zwracać się do MG...

Pozdrawiam serdecznie i z uśmiechem :-)

Offline Neone

• Administrator techniczny
  • Hurlok alfa
  • ID: 3
  • Postać: Lazlo Olzal
Odp: Tworzenie pułapek.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopada 2016, 01:01:04 »
Jak jest rozwiązana ta kwestia? W sensie, jakie pułapki można robić, poznawszy tę umiejętność? Wykopać dziurę i wbić w nią zaostrzone pale umie każdy, a i zakup wnyk najzwyklejszych na świecie, czy ubrudzenie ich "zębów" czymkolwiek, celem zakażenia ran nie jest wyczynem, który wymagałby posiadania tej umiejętności

Tu się zgodzę. Jednak zamaskowanie takiej dziury, aby ktokolwiek dał się nabrać, już na pewno będzie wymagało takiej umiejętności. Tak samo, jak rozstawienie wnyk nie robiąc sobie przy tym krzywdy.  W każdym przypadku, w którym zastawiasz pułapki w jakimkolwiek stopniu skomplikowane (jak choćby wnyki) potrzebna Ci jest umiejka.

A w pozostałych kwestiach to niech się MG wypowiedzą.
Cytat: Valanthe
aaaa walić to idę sobie dywan wyprać
Cytat: Lambert
nie jestem [pusta], jestem pełna herbaty i ciasna :x