Autor Wątek: Wolność w tworzeniu historii postaci i niejasność w lore.  (Przeczytany 653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gibek

• Bryłkowiec
  • ID: 99
  • Postać: Nazim
Witam,
Podczas pisania jednej historii z życia mojej postaci naszło mnie parę wątpliwości, a mianowicie:
1. Co robić gdy lore jest niejasny np. nigdzie nie mogę znaleźć informacji dotyczącej języka którym posługują się w Nevarze i Wolnych Marchiach, czy w sytuacji w której moja postać spędziła trochę czasu w np. Starkhaven mam po prostu ignorować kwestie odmienności języków?
2. Jak rozumiem w budowie historii postaci mam dużą dowolność tak długo jak nie kłoci się ona z lore, ma sens i nie jest "za duża"?
3. Kiedy tworzę historię w miastach o których nie mamy dużo informacji mogę zwyczajnie wymyślać znajdujące się tam miejsca i osoby? Na przykład w mieście X w karczmie Y pracował Z?

Offline Valanthe

• Administrator fabularny
  • Wielki smok
Odp: Wolność w tworzeniu historii postaci i niejasność w lore.
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lutego 2016, 15:39:12 »
1. Nevarra i Wolne Marchie to język Język Królewski lub Język Handlowy, czyli ten sam co w Fereldenie. Ogólnie to jeden z najpopularniejszych języków. Przynajmniej takie założenie u nas panuje biorąc pod uwagę braki w lore i ogólną wiedzę z gry.
2. Nie ma dużej dowolności. Należy pamiętać o lore, ale również o zasadach związanych ze szlachectwem, magią, zmianami wprowadzonymi w rozgrywce w Fereldenie oraz wyłączeniem niektórych ras. Dodatkowo istnieje zakaz powiązania z NPC z gry. Najlepiej porozmawiać o tym z Opiekunem Kont.
3. Nie. Najlepiej omijać tworzenie dodatkowych miejsc, ponieważ kolejne części gry mogą pokazać coś kompletnie odmiennego. W Fereldenie jest tylko kilka miast, ale jest sporo wiosek. Natomiast z zagranicą najlepiej dać sobie spokój lub pisać ogółami. To nie D&D, że gra wszystko zniesie, zatem lepiej postępować ostrożnie, aby nie stworzyć jakiegoś fabularnego potworka. Owszem, nikomu nic się nie stanie jak napiszesz, że w jakieś zapadłej dziurze była jakaś karczma i ktoś tam pracował, ale w momencie wymyślenia jakiejś wielkiej świątyni w Redcliffe wywołasz zgrzyt fabularny. Dlatego ostrożnie z tym.
Paranojo, ma najsłodsza kochanko.

Offline Gibek

• Bryłkowiec
  • ID: 99
  • Postać: Nazim
Odp: Wolność w tworzeniu historii postaci i niejasność w lore.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lutego 2016, 15:40:54 »
Wszystko jasne, wielkie dzięki za odpowiedź.