Autor Wątek: Nowe rasy, modyfikacje ciała, odrastanie kończyn  (Przeczytany 760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Valanthe

  • Administrator fabularny
  • Wielki smok
  • ********
  • Wiadomości: 4040
Nowe rasy, modyfikacje ciała, odrastanie kończyn
« dnia: 06 Listopada 2015, 21:45:04 »
Istnieją pytania, które gracze zadają MG za pośrednictwem poczty, aby pozostać anonimowymi, ewentualnie konsultują poszczególne możliwości jakie daje lore. Czasami trafiają się pytania, na które odpowiedź wprowadza zmiany lub ograniczenia, ewentualnie wskazuje kierunek, w jakim należy zmierzać w swoich planach odnośnie postaci.
W związku z tym, że otrzymaliśmy dosyć niespodziewane zapytanie, które jest dosyć jaskrawym przykładem próby wprowadzenia znaczących zmian i odejścia od lore, postanowiliśmy umieścić ogólną informacje na temat zasad obowiązujących w tej kwestii.

Cytuj
Więc tak, chciałbym dokonać zmian w budowie swojej postaci ( budowie fizycznej ) co ostatecznie doprowadziłoby do zmiany jej wyglądu i cech wewnętrznych.
Nie jestem jeszcze zdecydowany, ale rozważam wygląd:
Demona (rogi/ogon/skrzydła/oczy/etc.)
Smokowiec (łuski/ogon/szpony/kły/oczy/skrzydła/wyrostki kostne/ etc.)
Naga (ogon zamiast nóg/szeroko rozwierająca się paszcza/łuski/kły jadowe/ etc. )
Koncept Własny [Czarna skóra(Taki konkretny obsydian)/srebrne oczy/4 kończyny górne/ogon zamiast nóg/pazury zamiast paznokci.etc.]

Mistrzowie Gry pragną poinformować, że nie istnieje możliwość dodawania sobie kończyn, rogów oraz skrzydeł, kłów jadowych, łusek oraz wielkich paszcz. Oczywiście nie zabraniamy postaciom wywiercenia sobie dziury w głowie i wsadzenia do niej rogu, jednakże taka postać najpewniej umrze. Przyszycie sobie skrzydeł sprawi natomiast, że dojdzie do zakażenia oraz zgnicia przyszytych skrzydeł. Wsadzenie sobie zębów jadowych raczej nie jest polecane w związku z brakiem zastosowania, natomiast jeżeli ktoś życzy sobie połamać szczękę i zmienić jej układ na inny to nie zabraniamy, ale przypominamy o ryzyku śmierci głodowej (jogurcików nie sprzedają na targu w Denerim).
Odnosząc się do zmiany koloru oczu i włosów, było już kilkukrotnie wspominane, że opcja ta została zablokowana ponieważ dawałoby to nadmierną przewagę magom w charakteryzacji. Obcięcie sobie obu nóg i wprawienie trudnego do określenia ogona jest równoznaczna w kalectwem i gangreną i nie sądzimy by było to szczególnie rozsądne.
Ogólnie nie przewidujemy możliwości przerabiania się na smoka i inne dziwne stworzenia. Jesteśmy naprawdę zaskoczeni jak daleko od lore może odejść pomysłowość graczy, dlatego zdecydowaliśmy się założyć ten temat.

Korzystając z okazji, odniesiemy się do innego zapytania, które otrzymaliśmy:

Cytuj
Czy jest możliwe, rozegranie sesji, mającej na celu odzyskanie utraconych części ciała?
Zależnie od rozmiarów:
wielkość do najdłuższego palca - całe - sprawne
wielkości większe od najdłuższego palca i mniejsze od dłoni - całe - wymagana rehabilitacja ( jeśli to miało być ruchome )
Wielkości od dłoni do kończyny - jedynie część - wymaga rehabilitacji
( w sensie - jedynie część => Na całą rękę, jednorazowo odtwarzamy odcinek o długości x <= trudno mi określić sensowne długości, bo nie znam się na anatomii i nie wiem, jak bardzo skomplikowany jest tam układ tkankowy... )

Jak ja bym to widział... Nie da się zrobić czegoś z niczego - dlatego potrzebny będzie budulec - w sensie konkretne części ciała, najlepiej świeżo odseparowane od dawców - chętnych lub nie - przy czym niekoniecznie musieliby to być humanoidzi. Magia kreacji +... Może magia krwi?
W każdym razie, widzę to tak:
Humanoidzi 100% przyjęcia... Wszczepu?
Ssaki Naczelne : 85 % Przyjęcia
Ssaki inne: 65%
Ptaki: 50%
Gady: 35%
Reszta: 0%
Przy czym, żeby nie było za łatwo, wszczepy od nie-humanoidów, mogą wpłynąć na konkretną część ciała biorcy wszczepu: Przykładowo
Mamy kogoś, komu wilk wyrwał kawał mięśnia z uda. No zdarza się, a ten ktoś, zdecydował się na uzyskanie takiej... Pomocy... No i udało się, udo funfel nówka nie śmigane, rehabilitacja konieczna oczywiście, ale. Po jakimś czasie da się zauważyć, że tę część, którą mu wszczepiono, a raczej skórę tej części, porasta znacznie gęstsze włosie, niż resztę nogi - dodatkowo, jest koloru czarnego, podczas gdy pan miał włosy koloru blond.

Nie przewidujemy odzyskiwania kończyn poprzez wszczepy. Ani ogólnie odzyskiwania kończyn.

Mamy nadzieje, że niniejszy temat będzie pomocny dla graczy i wyjaśni zawiłości lore.
Paranojo, ma najsłodsza kochanko.