Autor Wątek: Kowalstwo, rozwój postaci i kilka innych spraw  (Przeczytany 2498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manastor

• Ognik
  • *
  • ID: 68
  • Postać: Saaviel Geve
Kowalstwo, rozwój postaci i kilka innych spraw
« dnia: 23 Listopada 2015, 21:38:58 »
Dobry!
Niektórzy mnie kojarzą (pozdrowienia dla Vin i Aqu), większość nie. Tak się składa że jestem człowiekiem ciekawskim i lubię nurtujące mnie kwestie wyjaśniać na tyle ile to możliwe, toteż założyłem sobie wątek gdzie chciałbym zapytać się o kilka rzeczy związanych z fabularnym rozwojem mojej postaci. Ostatnio często dochodzą mnie słuchy o ugrywaniu wszystkiego fabularnie,  jednocześnie mam wrażenie że chodzi tutaj tylko i wyłącznie o ugrawanie czegoś w obecności MG... Oczywiście mogę się mylić, gram dopiero miesiąc i tutejszy klimat dalej jest mi nieco obcy. Ale przechodząc do rzeczy...

- Na jak dużo mogę pozwolić sobie w ramach prywat z innymi graczami, które mają być wiążące? np. Czy mogę ugrać z innym graczem (krasnoludem) termin u jego przyjaciela (npc) krasnoluda kowala?
- Chcąc zdobyć dostęp do rzadszych materiałów, gdzie powinienem się zgłosić? Mam rozpisać pomysł i wysłać MG? Mam tutaj głównie na myśli krasnoludzką stal... Czy może prywata z krasnoludem który ma na tyle kontaktów by tego dokonać?

To takie dwa najważniejsze pytania które aktualnie mnie nurtują, sesji  ŻF dla rzemieślników nie ma, a przynajmniej Ja nie widziałem i stąd trudno jest mi ogarnąć jak rozwijać postać nie przesadzając jednocześnie, tak by wszystko miało ręce i nogi, oraz było solidnie poparte sesjami.

Offline Irja

• Ognik
  • *
Odp: Kowalstwo, rozwój postaci i kilka innych spraw
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopada 2015, 22:10:03 »
Ja również gram rzemieślnikiem, i wydaje mi się rozwój postaci nie nastręcza jakiś szczególnych trudności.
Przede wszystkim umiejętności starałam się nabywać stopniowo, a o samej nauce często rozmawiałam z innymi postaciami. Stworzyłam sobie odpowiednie miejsce pracy, które również rozwijałam w trakcie gry. Uczyłam się od innych postaci, które akurat miały poszukiwane przeze mnie umiejętności (jak na przykład język obcy, który w pracy mojej bohaterki jest niezbędny). Korzystałam również z npc, ale także o tym wielokrotnie wspominałam podczas sesji prywatnych i w karczmie.
...dam ci podarunek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał, i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
(E. Białołęcka)

Offline Manastor

• Ognik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopada 2015, 22:17:01 »
Wiadomo, cześć można plotkami czy wspominając w karczmach i na prywatach, ale jak słyszy się "ugraj sobie" o jakoś jedno nie pasuje do drugiego, nie wszystko tak się da zrobić. No i bardzo mnie interesuje na jak dużo można sobie pozwalać na prywatach żeby nikt się nie przyczepił :D Bo jednak granie wojownikiem czy łotrem jest pod tym względem prostsze :P Próbuję zrozumieć tutejszy koncept i stąd pytania które mogą wydawać się banalne... Tak mi najłatwiej jest coś zrozumieć ;)

Offline Irja

• Ognik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopada 2015, 22:25:12 »
Do mnie nikt się nigdy nie przyczepił ;-)
A mogę ci jeszcze podpowiedzieć, że co nieco można się nauczyć również na sesjach w ŻF... także jeśli jest się rzemieślnikiem. Przykładowo, moja felczerka na takich sesjach spotkała medyka który udzielił jej nieco istotnych informacji o prowadzeniu lecznicy, a także ukradła pewnej kobiecie kilka traktatów z których sporo się dowiedziała.
Więc wiesz, dużo wychodzi w praniu.
...dam ci podarunek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał, i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
(E. Białołęcka)

Offline Manastor

• Ognik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopada 2015, 22:33:28 »
Nom też racja. Ogólnie to pytam się głównie żeby nie przedobrzyć, wywiedzieć się na co mniej więcej mogę sobie pozwolić, a co już będzie przesadą bo lubię gdy wszystko ma ręce i nogi, plus mam całkiem jasny cel dla mojej postaci który chcę osiągnąć i głupio by było jakbym nagle usłyszał "hola, hola, przesadziłeś nieco!". Lepiej wypytać się zawczasu niż potem pluć sobie w brodę ;)

Offline Irja

• Ognik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Listopada 2015, 22:38:59 »
Niektórych rzeczy uczysz się na błędach, tego nie unikniesz  ;)
(E. Białołęcka)

Offline Manastor

• Ognik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopada 2015, 22:46:11 »
Im mniej tym lepiej ;) Jeśli zadając pytania mogę uniknąć błędów i wyklarować sobie sytuację, wolę to zrobić :) Tym bardziej że jestem dość aktywny i mogę w krótkim czasie popełnić kilka błędów :P

Offline Vin

• Leanaí impire
  • Wrzeszczot
  • ID: 6
  • Postać: Vinitis Ordalicium
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Listopada 2015, 19:50:30 »
Generalnie wszystko co napisała Irja się zgadza ^^.
Co do cennych materiałów - można je zdobyć na sesji, można odkupić od postaci, a jeżeli biznes postaci dobrze prosperuje, można kupić od NPCa. Trzeba tylko pamiętać, że przedmioty trzeba wykupić za PFy, jeżeli nie jest to zwykły miecz.
Valanthe kocha Vin
Kassaria:  XD Viiiin, koffam cię
Zenon: kocham Cię, Vin
Idris: Vin, kocham Cię.
Lethit: Vinitis kocham cię.
Vrozur: Mówiłem już Vin, że Cię kocham? xD
Ea: Vin loffciam miłością czystą i kryształową.
Neone :wszyscy Cię kochamy Vin, po prostu nikt Cię nie rozumi ^^

Offline Manastor

• Ognik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Listopada 2015, 14:08:56 »
Ej, a w związku z tym że jak rozumiem powyżej stali trzeba wykupywać za PF, mogę robić tak że wypukuję za swoje i komuś daję przedmiot? Bo niby wszystkim żal PF, ale te 5 pf od czasu do czasu można by na to wydać :P Z ciekawości pytam ;) Czy może wszystkie przedmioty jakie Saav będzie robił (choćby stalowe miecze, po prostu mistrzowsko zrobione *tak mam mistrza* )

Offline Vin

• Leanaí impire
  • Wrzeszczot
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Listopada 2015, 16:17:43 »
Tak, możesz wykupić za swoje i komuś dać. Zwykle jednak wykupuje ten, dla którego przedmiot jest robiony ;) chyba,  że wyposażane są np. NPCe organizacji, to wtedy to kwestia umowna
Valanthe kocha Vin

Offline Manastor

• Ognik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopada 2015, 16:27:32 »
Vin skoro tak radośnie odpowiadasz ;P Powiedzmy że robi stalowy miecz, bez fantazji elementy standardowe (po prostu bardzo solidnie wykonany), też trzeba wykupywać za PF czy wzmianka w profilu, przy przedmiocie na KP wystarczy?

Offline Vin

• Leanaí impire
  • Wrzeszczot
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Listopada 2015, 16:30:35 »
Wystarczy wzmianka. Wykupic trzeba, jeżeli przedmiot odstaje surowcami od standardu lub jeżeli... sie chce :)
Valanthe kocha Vin

Offline Raven

• Zmiennokształtny pieseł
  • Żmija
  • ID: 83
  • Postać: Raven
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Listopada 2015, 16:31:08 »
Jeżeli to zwykły stalowiec, to nie musisz robić przedmiotu chyba.
Gdyby był z innego materiału albo miał np głowicę w jakimś kształcie lub posiadał inną niezwykłą cechę, to wtedy musi być przedmiotem fabularnym za pfy kupionym.

Offline Manastor

• Ognik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Listopada 2015, 16:40:53 »
Łee... Z tym kształtem to tak na serio? Chyba że chodzi o to że ma być bardzo nietypowy, bo kształty które były używane zależne są od wielu czynników i jest do tego typologia :P http://mieczesredniowieczne.pl/ewart-oakeshott/oakeshottpommeltypes/ :P Mogę przyjąć że jeśli nie ma jakiegoś fancy kształtu który nie występował w średniowieczu/był mało powszechny to wtedy lepiej wykupić? Bo ludzie to sknery i jak będą mieli wydać 5 pf na miecz/sztylet/topór inne cholerstwo od kowala to wolą latać z jakimś "gównem z straganu" (przesadzam, ale co tam) :P

Offline Rama

• Gronostaj
  • ID: 53
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Listopada 2015, 16:42:32 »
Myślę, że z kształtem to chodziło raczej o coś w stylu mojego sztyletu: stary awarski sztylet o rękojeści w kształcie kociej łapy i ostrzu zdobionym motywem kocich łbów. Więc jest wyjątkowo nietypowy i pewnie gdyby ktoś taki chciał, to lepiej, żeby wykupił.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopada 2015, 16:50:02 wysłana przez Rama »