Autor Wątek: Język elfów  (Przeczytany 807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alvin

• Skażona ropucha
    • Alvin Nest
  • ID: 33
  • Postać: Alvin Nest
Język elfów
« dnia: 11 Sierpnia 2015, 01:03:55 »
Wiki naucza: "Dalijczycy mają większą wiedzę na ten temat [elfickiego] i mogą formować całe wypowiedzi oraz zdania, ale słownictwo i gramatyka wciąż są niekompletne." No więc, czy ja, pisząc w karczmie mogę od czasu do czasu po wypowiedzi dopisać *Powiedziała w języku elfów*. Nie chodzi tu o jakiś zwrot. Mam na myśli pełną wypowiedź, jedno- dwuzdawniową. Wydaje mi się, że takie wtrącenie jest lepsze, niż klecenie pełnych wypowiedzi rzeczywiście po elficku w oparciu o ubogi zasób słów, jaki znamy.

Niby w wiki pisze, że mogę, ale wolę się upewnić  :).
[23:53] Nollinae: Aleś się krwiożerczy zrobił.
[21:03] Pest: Ale Alvin zna się na bartnictwie, a Cyrmet nie. Jestem pewien, że w jakichś okolicznościach to pewnie da mu dużą przewagę xD
[14:00] Lou: Jakie niecne plany, Al
[08:22] Valanthe przylepia Alvinowi znaczek "Cząstka chaosu"

Offline Nollinae

• Mistrz Gry
  • Plugawiec
  • ID: 7
  • Postać: Nollinae Elvares
Odp: Język elfów
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpnia 2015, 11:01:28 »
Lore ogółem jest, niestety, dość sprzeczne pod względem informacji na temat języka dalijczyków. W Utraconym tronie na przykład niektórzy dalijczycy w ogóle nie znają wspólnej mowy, w grze pojawiają się z kolei informacje, że większą część języka utracono.
My przyjmujemy wersję, że język przez lata zmienił się, uległ przemieszaniu ze wspólnym i jego dawna forma została utracona. Dalijczycy znają jednak dość "dawnych" słów, wypracowali sobie własną mowę i owszem, możesz pisać, że mówi coś w języku elfów. Ba, może mieć nawet pewne kłopoty ze wspólnym, bo niektórych słów w nim nie poznała.

Offline Alvin

• Skażona ropucha
    • Alvin Nest
  • ID: 33
  • Postać: Alvin Nest
Odp: Język elfów
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpnia 2015, 12:38:25 »
Lore jest często sprzeczne :P.
Dowiedziałem się jednak co chciałem, dziękuję, temat uważam za zamknięty.
[23:53] Nollinae: Aleś się krwiożerczy zrobił.
[21:03] Pest: Ale Alvin zna się na bartnictwie, a Cyrmet nie. Jestem pewien, że w jakichś okolicznościach to pewnie da mu dużą przewagę xD
[14:00] Lou: Jakie niecne plany, Al
[08:22] Valanthe przylepia Alvinowi znaczek "Cząstka chaosu"