Autor Wątek: apostata a walka bronią białą  (Przeczytany 1072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Luna

• Bryłkowiec
  • ID: 265
  • Postać: Lulley
apostata a walka bronią białą
« dnia: 15 Lipca 2015, 16:13:31 »
Ja mam takie zasadnicze jedno pytanko. Szukałam, doszukać się nie mogłam więc pytam bo pytać można a nawet trzeba.

1. Czy jako mag apostata mogę nauczyć się walczyć bronią białą? Bo tak nie widzi mi się machanie czarami na lewo i prawo bo i zakon schwyta i do kręgu wsadzi a mi się ani widzi tam wciskać. Toteż pytanie czy mogę rozwinąć umiejętność walki mieczami jedno-/półtoraręcznymi i czy śmiesznym nie będzie gdy postać moja latać sobie z rapierem czy szabelką po świecie zażyczy. Bo i na tym mi zależy, tak sobie wymyśliłam i już. 

2. Czy taka broń biała może być traktowana jako kostur? Wyczytałam sobie ładnie i pięknie, że kostur, delikatnie bo delikatnie, ale efekt czarów wzmacnia toteż i na odpowiedzi na pytanie mi zależy.

3. Tak dla pewności jeszcze bom czytała kilka tematów - apostatka wychowana w mieście nie może używać zmiennokształtności? Wystarczy proste tak/nie, jak wspomniałam, pewność mieć wolę.

To chyba byłoby na tyle, z jednego pytania trzy się zrobiły, za pomoc wdzięcznam będę. Nie krzyczeć, nie ganić, upewnić się wolę bo i nowa jestem i nie obyta w świecie.

Offline Valanthe

• Administrator fabularny
  • Wielki smok
Odp: apostata a walka bronią białą
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipca 2015, 16:16:47 »
1. Czy jako mag apostata mogę nauczyć się walczyć bronią białą? Bo tak nie widzi mi się machanie czarami na lewo i prawo bo i zakon schwyta i do kręgu wsadzi a mi się ani widzi tam wciskać. Toteż pytanie czy mogę rozwinąć umiejętność walki mieczami jedno-/półtoraręcznymi i czy śmiesznym nie będzie gdy postać moja latać sobie z rapierem czy szabelką po świecie zażyczy. Bo i na tym mi zależy, tak sobie wymyśliłam i już.
Można nauczyć się walki bronią (przykładem jest tutaj Ea, który udawał wojownika), jednak zawsze mag będzie słabszy w starciu na broń normalną, kiedy dojdzie do pojedynku z wojownikiem. Nie ma rapierów i szabelek w Fereldenie. Miecze, sztylety, buzdygany, wekiery i tasaki - tak. Broni azjatyckiej też nie uznajemy.

2. Czy taka broń biała może być traktowana jako kostur? Wyczytałam sobie ładnie i pięknie, że kostur, delikatnie bo delikatnie, ale efekt czarów wzmacnia toteż i na odpowiedzi na pytanie mi zależy.
Nie może być.

3. Tak dla pewności jeszcze bom czytała kilka tematów - apostatka wychowana w mieście nie może używać zmiennokształtności? Wystarczy proste tak/nie, jak wspomniałam, pewność mieć wolę.
Zmiennokształtność to zdolność wiedźm i dalijczyków. Tylko od nich można się nauczyć.
Paranojo, ma najsłodsza kochanko.

Offline Luna

• Bryłkowiec
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipca 2015, 16:30:54 »
A bo mnie rozchodzi się głównie o to, żem umyśliła sobie co Lu ganiać będzie z bronią o głowni krzywej/prostej jednosiecznej. I tu głównie o rękojeść się rozchodzi i o to że i lekkie to to i poręczne. A postać moja cherlawa raczej a walczyć czymś by się przydało. Więc zapytam jeszcze czy zwykły pałasz/pałasz krzywy podobny do husarskiego się zda. Jeśli nie, to trudno, pogodzić się z losem muszę i przywdziać prosty mieczyk, chociaż bardzo bym nie chciała.

No i zapytam jeszcze, czy skoro głupia nie wpadłam na to aby zapytać przed rozdaniem punktów fabuły i dodałam punkcik do walki kosuturem to czy mógłby być przez administratora zmieniony na walkę bronią o krótkim ostrzu?

Dzięki za pomoc i chyba więcej głowy zawracać nie będę.

Offline Nollinae

• Mistrz Gry
  • Plugawiec
  • ID: 7
  • Postać: Nollinae Elvares
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lipca 2015, 16:35:42 »
Nie zamieniamy wykupionych umiejętności. Możesz zrobić reset i rozdać umiejętności od nowa albo po prostu zbierać punkty, żeby zarobić na walkę bronią o krótkim ostrzu.

Offline Valanthe

• Administrator fabularny
  • Wielki smok
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lipca 2015, 16:36:26 »
A bo mnie rozchodzi się głównie o to, żem umyśliła sobie co Lu ganiać będzie z bronią o głowni krzywej/prostej jednosiecznej. I tu głównie o rękojeść się rozchodzi i o to że i lekkie to to i poręczne. A postać moja cherlawa raczej a walczyć czymś by się przydało. Więc zapytam jeszcze czy zwykły pałasz/pałasz krzywy podobny do husarskiego się zda. Jeśli nie, to trudno, pogodzić się z losem muszę i przywdziać prosty mieczyk, chociaż bardzo bym nie chciała.

Nie dopuszczamy broni o głowni krzywej, co można było już znaleźć w temacie: tym oraz tym. Dodatkowo pałasze są to bronie z Bliskiego Wschodu. Też ich nie dopuszczamy. Wyłącznie miecze.

No i zapytam jeszcze, czy skoro głupia nie wpadłam na to aby zapytać przed rozdaniem punktów fabuły i dodałam punkcik do walki kosuturem to czy mógłby być przez administratora zmieniony na walkę bronią o krótkim ostrzu?
Administracja nie zmienia umiejętności postaci na życzenie. Jeżeli gracz wykupi złą umiejkę to nie może być ona zmieniona. Nie chcemy mieć sytuacji, kiedy ktoś się rozmyśli z zakupu i po prostu będzie sobie zmieniał rozdanie PFów na to, co w danej chwili mu pasuje.
Paranojo, ma najsłodsza kochanko.

Offline Luna

• Bryłkowiec
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lipca 2015, 16:38:18 »
Dzięki pięknie za pomoc!  :)