Forum Ferelden

O Fereldenie => Świat Fereldenu => Pytania => Wątek zaczęty przez: Mojojojo w 23 Czerwca 2014, 17:57:27

Tytuł: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Mojojojo w 23 Czerwca 2014, 17:57:27
Nie wiedziałem do końca gdzie napisać, więc stwierdziłem, że tu chyba będzie odpowiednio :P. Od razu do tematu. Cechy postaci, a raczej to co się o niej mówi moim zdaniem jest dobrym pomysłem, ale chyba dobrze by było poprawić w niej przynajmniej trzy rzeczy.( Przynajmniej, bo są to rzeczy, które ja widzę może inni będę chcieli się wypowiedzieć.)

1. Czy jest sens pisania o bliznach? Wiadomo, że praktycznie podczas każdej walki postać jakoś zostanie zraniona i nie widzę sensu, żeby to jakoś bardziej upamiętniać chyba, że gdzieś w profilu przez samego gracza.

2. Jeśli już piszemy co mówią o nas ludzie w Fereldenu to powinny być to jakieś ciekawsze cechy. Na przykład tak, jak Bann miał słabość do elfek czy choćby moja postać, że jest agresywna i nieodpowiedzialna. Taka cecha mówi już na wstępie coś o postaci, a blizny, jak ma większość graczy są tylko dowodem brania udziału w jakiejś sesji.

3. Moim zdaniem powinno się dodać jeszcze możliwość gromadzenia w jakiś sposób tych cech czy wyboru, które z nich pojawią się w naszym profilu. Sprawi to więcej zabawy, a także da więcej możliwości kreacji. ( Oczywiście nie mówię, że jest ich mało w końcu to my tworzymy postać, ale wybór cech to moim zdaniem i tak fajny pomysł :) )
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Salem w 23 Czerwca 2014, 18:08:24
Co do blizn się zgadzam - większości i tak nie widać, a jeśli już, to można ją opisać w wyglądzie postaci, chyba nie jest to coś, o czym się "mówi", tylko coś, co się zauważa. Mnie jednak brakuje tutaj pozytywnych cech, chyba nie ma jej żadna postać, a szkoda, przecież niektóre się czymś dobrym wyróżniają.
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: aquilin w 23 Czerwca 2014, 18:08:39
1. Tak, są one dookreśleniem postaci tak samo jak każda inna cecha, a przecież nie wpisujemy tam, że drasnął się w palec przy krojeniu chleba, tylko blizny, które zostały po dużych ranach, albo w bardzo widocznym miejscu.

2. Nikt nie broni ciekawie odgrywać postaci na sesjach, co MG jeżeli uzna za stosowne odnotuje w profilu gracza. Brak takich cech nie jest wynikiem opieszałości MG.

3. MG dodając nową cechę nie kasuje starej tylko dopisuje nową. Opcji wybory nie wprowadzimy, gdyż cechy są dodawane po to, żeby były widoczne.
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Mojojojo w 23 Czerwca 2014, 18:21:53
1. W Fereldenie nie da się, żyć bez blizn nie wprowadzają one nic nowego do rozgrywki. Poza tym nie wszystkie są widoczne. U Val na policzku mała blizna tak, ale blizna na tyłku jaką miał Undermine już raczej nie robi żadnej prawdziwej różnicy oprócz tego, że jest uwieczniona w profilu.

2. Każda postać jest ciekawa i każda ciekawie odgrywana. A w każdym razie u graczy którzy faktycznie grają i się wczuwają. Dla Ravika( Uwaga to przykład nic nie sugeruje :P ) Można by napisać, że nikt nie zna jego imienia jest bezimienny. Do Vilee choćby, że dąży do tego, żeby zdobyć statek? Do kązdej postaci można by napisać coś innego niż blizna.

3. Rozumiem nie mam już pytań do tego podpunktu :)
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: aquilin w 23 Czerwca 2014, 18:46:08
1. Ja uważam jednak za istotne fakt, że Emyrhowi na przykład brakuje ucha, Feandan ma paskudną bliznę przez kręgosłup, albo ktoś jeszcze inny ma bliznę na ręku. Postać może w sesji/karczmie zauważyć to i zapytać o historię jak ją zdobył. Gracz może nie uwzględnić takiej rzeczy w swoim profilu, inny gracz może nie przeczytać, a tak jest widoczna w profilu. Toteż MG, którzy chcą dawać blizny jako cechy będą je dawać, ci którzy tego nie chcą robić, nie będą.

2. Jeżeli blizny nie są cechą, to w jaki sposób cechą jest dążenie do zdobycia statku? To raczej pragnienie, cel albo imperatyw, który owszem może skutkować cechą "zdeterminowany". Przy Raviku cecha "mówi się, że nikt nie zna jego imienia" zaprzeczy temu, że wiele postaci zna go jako Reginalda. Teoretycznie mogłoby być "mówi się, że nikt nie zna jego prawdziwego imienia", ale o tym z drugiej strony się nie mówi, bo nikt nie wie, że nie zna prawdziwego.

 Cechy nadawane przez MG są wyraźnymi cechami, a nie rozmytymi domysłami, a przede wszystkim w mniejszym lub większym stopniu są cechami dystynktywnymi, bo cechę "jest wesoły" mogłoby dostać pewnie 50% populacji Fereldenu. W dużej mierze właśnie pozytywne cechy pod to podpadają, ale nikt nie powiedział, że jeżeli jakaś postać się wyróżni, to takiej cechy nie dostanie.
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Mojojojo w 23 Czerwca 2014, 19:12:00
Okej dzięki bardzo nie mam więcej pytań :) Przekonałaś mnie :p
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Spookie w 23 Czerwca 2014, 19:15:00
O ile Feandan się nie będzie z jakiegoś powodu obnażał w karczmie, to nie widzę w jaki sposób można widzieć i "mówić o" jego bliźnie na kręgosłupie. Chciałabym zapytać również, czy takie cechy jak "złamany nos" będą po jakimś czasie usuwane? Przecież złamanie w końcu się goi.
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: aquilin w 23 Czerwca 2014, 19:16:30
Tak.
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Spookie w 23 Czerwca 2014, 19:17:33
Dziękuję z info.
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Sirendil w 23 Czerwca 2014, 20:29:03
Spookie: Tak, Valanthe na przykład rozdaje blizny po ukończeniu sesji jeśli doznało się jakichś ran oraz usuwa je, gdy dostanie info od uzdrowiciela ze zostały wyleczone :)


Dla mnie każde z wymienionych cech są istotne i ciekawe, gdyż są na swój sposób zdobyte podczas gry. Czy to blizny, zachowanie, czy cechy charakteru ( jak np Morek pierdoła :p )
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Mojojojo w 23 Czerwca 2014, 21:06:17
Rozumiem co masz na myśli Sirendil, ale chodziło mi też po części o to, że się powtarzają ;) W sensie, że większość cech to blizny, albo urazy. :)
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: abigail w 23 Czerwca 2014, 21:30:49
Spoko, Mojojojo. Moja postać będzie pierwszą, która dostanie cechę " Mówią o niej, że jest kompletnie szalona i niebezpieczna dla otoczenia. Należy zachować szczególną ostrożność, bądź unikać, jak ognia." >D
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Sirendil w 23 Czerwca 2014, 21:31:23
Może dlatego, że blizny i urazy najłatwiej jest zdobyć. Cechy charakteru trudniej jest rozwinąć. (tj. nie pojawiają się od tak znikąd, tylko trzeba dłużej na nie grać)
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Mojojojo w 24 Czerwca 2014, 14:40:05
Co nie zmienia faktu, że są ludzie związani z tą grą od bety, więc myślę, że długo już w to grają :) Pomimo to nadal mają tylko na przykład blizny.


Ja już mam cechę idealnie mnie opisującą Abi :P
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Spookie w 24 Czerwca 2014, 14:50:32
Może mają zbyt nijakie charaktery :) (i nie próbuję tu nikogo obrazić, sama nie mam w mojej cesze nic o charakterze).
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Finneus w 24 Czerwca 2014, 15:18:17
Macie problemy, te cechy w ogóle tak się rzucają w oczy i są tak potrzebne, że hej. :) Przydomki to jeszcze się może zauważyć, i też tylko w profilu, a cech to trzeba szukać. Taki tam dodatek którego nikt i tak nie widzi.:)
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Spookie w 24 Czerwca 2014, 15:19:29
Ty może nie widzisz ;) Zresztą wszystkie małe dodatki są dla przyjemności z grania, a wszystkie tematy forum są do dyskutowania (...też dla przyjemności).
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Raven w 24 Czerwca 2014, 23:35:39
W sumie też zauważyłem, że to są głównie cechy dotyczące ran i wyglądu
np. blizna na ręku Ravena jest widoczna niby, ale... Zaczął nosić rękawiczkę i ma długi rękaw, więc jej nie widać... :P
A co do samych cech, to nie mogą to być cele, ale coś, co od razu kojarzy się z postacią...
nwm np.
mówi się o nim, że potrafi wychlać beczkę piwa w 3 sekundy
mówi się o niej, że dowodzi kampanią najemną
mówi się o nim, że sypia z pluszowym misiem. :D
mówi się o nim, że w nogawce chowa bryłkowca :P
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Finneus w 24 Czerwca 2014, 23:57:59
wnoszę o cechę "Mówi się o nim, że lubi małe dzieci." dla Finneusa xd
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Raven w 25 Czerwca 2014, 07:50:54
Wnoszę o cechę "Mówi się o nim, że lubi skarogniade klacze.".... No dobra... nie wnoszę... :D
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Nollinae w 25 Czerwca 2014, 08:04:07
Jak dla mnie to te cechy są czymś, co dostaje się za postępowanie podczas sesji w ŻF albo... nazwijmy to ciekawszymi eventami w karczmie, gdy postacie muszą reagować na zagrożenia, zachowanie innych, nagłą zmianę sytuacji. Wychlanie piwa, kampania najemna, bycie wesołym, to zwykle coś, co widać przede wszystkim w zwykłych rozmowach i profilach. Coś, co ty wymyślasz, o czym decydujesz sam. Cechy odzwierciedlają natomiast konkretne zachowanie w grze fabularnej. Możesz sobie pisać w profilu, że twoja postać jest mega odważna, w karczmie grozić innym - a jeśli podczas bitki zwieje pod stół, bo się boisz, że oberwie, to dostanie cechę tchórz albo mocny w gębie, a nie w czynach.
A co do blizn, dlaczego w cechach? Bo gracz nie ma wyboru. Normalnie sam sobie wybiera, co to jego postać spotkało, może w dowolnej chwili bliznę sobie do profilu dodać/wyrzucić. Jeśli straci w sesji nogę, poharata sobie twarz - to już coś niezależnego od niego, nie może tej cechy sobie usunąć, nawet jeśli wolałby nie mieć drewnianej nogi, symbolu oznaczającego przemytnika na łapie albo blizn na pyszczku.
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Raven w 25 Czerwca 2014, 08:10:08
Fail.
Nie mam znaku przemytnika :D
Ale z resztą się w sumie zgadzam. Problem w tym, że jest jedno miejsce na taką cechę.
Jak masz 3 blizny, jesteś znany z kradzieży i zabiłeś seryjnego mordercę, to tego wszystkiego nie widać... :/
Trzeba sobie dopisać do profilu, a przecież jak dopiszesz bliznę z sesji do profilu, to po co ma się powtarzać w cechach?
Ale dobra, w większości Nolli ma rację jednak. :)
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Salem w 25 Czerwca 2014, 13:32:34
Raven, ale następne cechy mogą być dopisywane do pierwszej. Gdzieś już było to wyżej napisane.

Z innej beczki - chyba nieco zmyla samo określenie "mówi się" w cesze. Mówi się = ludzie o tym wiedzą. Jest przynajmniej parę cech, do których ani postać sama w sobie się nie przyzna (jeśli jeszcze ktoś o niej nie wie), ani o których na pewno nikomu nie powie (a nie wiem, kto może mieć pojęcie o jej bliźnie na pośladku :p).
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Pandora w 25 Czerwca 2014, 14:08:32
Tak, to, o czym Salem mówi jest całkiem zasadne. Cechy powinny być znakami rozpoznawczymi, czymś, o czym faktycznie może być mowa pośród gawiedzi : p Myślę, że o ile u wojownika blizna na ramieniu nie będzie niczym wyjątkowym, tak u delikatnej panny oszpecona twarz może być już faktycznie znakiem szczególnym.
Poza tym jest teraz taki dziwaczny podział na blizny zdobyte na sesjach w ŻF i w karczmie oraz na te, która postać ma "od dawna" ; p Domyślam się, jaki był zamysł, ale w pewnym sensie to deprecjonowanie historii postaci.

Z drugiej strony, skoro "mówi się", to może dać graczom możliwość zgłaszania cech dla postaci innych graczy? : ) Ja od razu zgłosiłabym Miltairowi przydomek Pięknego Tyłka : DD
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Spookie w 25 Czerwca 2014, 14:52:07
Moja postać jako najemniczka ma mnóstwo blizn na całym ciele. Jakbym teraz dostała jeszcze jakąś w cesze, to to by było trochę bez sensu. Ktoś już w tym temacie wcześniej powiedział nawet, że gramy w świecie, w którym większość postaci ma gdzieś jakieś blizny po walkach i to nie jest coś bardzo nadzwyczajnego.

Cytuj
Z innej beczki - chyba nieco zmyla samo określenie "mówi się" w cesze. Mówi się = ludzie o tym wiedzą. Jest przynajmniej parę cech, do których ani postać sama w sobie się nie przyzna (jeśli jeszcze ktoś o niej nie wie), ani o których na pewno nikomu nie powie (a nie wiem, kto może mieć pojęcie o jej bliźnie na pośladku :p).
Cytuj
Z drugiej strony, skoro "mówi się", to może dać graczom możliwość zgłaszania cech dla postaci innych graczy? : ) Ja od razu zgłosiłabym Miltairowi przydomek Pięknego Tyłka : DD

Zgadzam się, że "mówi się" jest trochę mylące. Wcale się przecież nie mówi, często się nawet nie widzi na tyle dobrze, żeby mówić i się od nikogo nic na ten temat nie słyszało, jeśli się nie było akurat w tej, czy innej sesji/karczmie. Może należałoby po prostu pisać pełne "w Orzammarze mówią o nim, że okrada zmarłych", "w Amarancie mówią o nim, że jest pijakiem" (i przyjmować, że cecha polega na tym, że npce o niej mówią, a nie gracze), ale to z kolei wydaje się przesadzone. Nie mam za bardzo pomysłu jak to jakoś zunifikować.
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: aquilin w 25 Czerwca 2014, 16:38:09
Z tematu zrobił się koncert życzeń, kto jaką cechę i komu, więc powtórzę: cechy są przyznawane przez MG za sesje i karczmy, jeżeli coś wyda im się wartego odnotowania.

"Mówi się" jest może faktycznie nie całkiem odpowiednie, ale jak widać ciężko znaleźć lepszą alternatywę.
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Spookie w 25 Czerwca 2014, 16:49:46
W życiu nie byłam na koncercie, na którym by powiedziano tylko dwa zdania. Nawet jeśli był tylko instrumentalny :D
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Raven w 25 Czerwca 2014, 18:53:09
Aqu, magiczny jednorożec u mojego boku twierdzi, że w internetach można czasem żartować i nie pisać postów na poważnie. :D
Ale nie wiem, czy powinniśmy mu wierzyć, bo musiałem się nieźle zjarać, skoro gadam z jednorożcem, nie?

Meritum: Mnie też troszku dziwi, że mówi się, że Raven ma bliznę, skoro nigdy jeszcze nie zdjął rękawiczki po jej uzyskaniu :P
To pewnie te karły powalone rozpowiedziały... XD
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Spookie w 25 Czerwca 2014, 19:28:18
No, a ja jeszcze nie widziałam Feandana bez koszuli (niestety nie jest chętny do rozbierania się w karczmach  :'().
Tytuł: Odp: Cechy postaci.
Wiadomość wysłana przez: Zenon w 25 Czerwca 2014, 21:38:28
Raz się rozbierał, o ile pamiętam :D